Tüdrukute U16 finaalis olid vastamisi vanad „sõbrad“ – Audentese SK I ja Tartu Kalev I. Mulluses finaalis Emajõe Ateenas oli Tartu jäänud peale, eks see kindlasti Reet Rausbergi ja Marek Koitla juhendatavalt AUD-l kripeldas siiani pisut.

Mängu eelvaade oli ka selline, et Tartu pink on lühem (paar mängijat puudu), Audentesel kõik jõud rivis. Aga ega see kuidagi Audentese võidu väärtust kahanda, sest puudu polnud Kalevil kedagi liidritest, kui mitte arvestada 15-aastast Johanna Eliise Tederit, kes (reeglite järgi) registreeritud naiste liigasse ja U18 vanuseklassi.

Tartu asus juhtima 8:0, kuid Audentes leidis peagi ka oma mängu ning teisele veerandile mindi juba nende 20:18 eduseisus. Teisel veerandil Audentes võttis osalt mängu dikteerimise endale, kuid Tartu tegi suuremaks kärisenud vahe poolajavileks tagasi – poolaeg Audentesele 38:32.

Määravaks sai kolmas veerand, mille Tallinna klubi võitis 23:12 ja läks ette 61:44. Kuna ka neljanda veerandi algus muutust ei toonud – Kalevi rünnak jäi kinniseks ja ühekülgseks, siis vormistas Audentese teenitud võidu ja magusa revanši mulluse eest – 80:60.

Huvitavat protokollist: laud võrdne, korvisöödud 20-11 Audentesele, pallikaotusi tegi Audentes 19, Tartu 26. Janne Pulk tõi võitjaile 25p+8lp, Victoria-Ida Vähi 17+7+5, Anna-Helena Ehala 16+14+4, Berit Annabel Loomägi sai kirja 4+12+6. Kalevi edukamad olid: Anna-Gret Asi 16+8+5+7vl, Belinda Lepmets lisas 14+5+3 ja Sonata-Eliis Timofejeva 13+10lp.

Parimateks mängijateks finaalis tunnistati Anna-Helena Ehala ning Belinda Lepmets.

* * *

Tüdrukute pronksi teenis Audentese SK II, kes võitis selgelt Tallinna Kalevit 75:37 (40:25). Kui poolaja lõpuks näis Kalevil veel lootust, siis teise poolaja algul tegi AUD II otsustava spurdi, võites veerandi lausa 19:3. Võitlust oli kõvasti, kuid Kalevi pisut noorematel tüdrukutel läks endast veidi suuremate vastu liiga raskeks.

Mängu parimaks tunnistati lõpupoole vigastada saanud Valeria Prede (AUD) ja Viktoria Fondeh (Kalev).

* * *

Poiste U16 finaal kujunes vaatamata esimesel veerandil tekkinud kõhklustele haaravaks – oli ilmne, et finaalis olid õiged meeskonnad. Alustati selle teadmisega, et Kalev/Cramo oli Salva/Rock I vastu tänavu võitnud küll mõlemad mängud, kuid samas ka teadmisega, et Rockil on kevadeks pikem pink – seega ühtlasem rinne.

Esimese veerandi lõpuks ometi juhtis Salva/Rock koguni 26:8. Teisel hakkas Cramo mängu päästma, luues loogilisemaid lahendusi ning ka alguses hästi kaetud Henri Drell sai Cramo poolel hoo üles. Kalev/Cramo jõudis teisel veerandil kümne punkti kaugusele, ent kaotas poolaja 32:48.

Kolmas veerand kuulus Cramole 22:15 ja vahe kahanes 12 silmale. Neljanda veerandi algul ei läinud palju aega, kui seis oli Salva/Rocki kasuks vaid 64:60. Mängida jäi veel pea kaheksa minutit.

Seejärel tulid olulised minutid: kumb maldab mängida targemat rünnakut, leida paremaid viskekohti, vältida rumalaid pallikaotusi...? Algul tegi seda paremini Rock, minnes uuesti ette 70:60, kuid see polnud lõplik minek.

Kaks ja pool minutit enne lõppu tabas Mark-Andreas Jaakson vasakult äärelt kolmese seisuks 68:70 Cramo poolt vaadates. Lõpus tekkis Cramol võimalus, kuid otsustavust ja närvi olnud piisavalt. Hendrik Eelmäe ja Kerr Kriisa tabasid vabaviskeid neljast neli ja võit 76:70 kuulus Tartule.

Statistika põhikategooriates oli üsna võrdne, Kalev/Cramo isegi tabas paremini – 44 vs 38 %. Kuid samas pallikaotusi tegi Cramo 24 Tartu 13 vastu. Mängu parimaks tunnistatud Joonas-Anton Jürgenstein tõi 23 p, Kerr Kriisa lisas 12+3+6, Hendrik Eelmäe 9+6+3. Cramo poolel: (nende parimaks valitud) Henri Drell 20+12+3, Mark-Andreas Jaakson 17+9+3, Kardo Lempu 16+7lp.

Noormeeste finaalmäng täispikkuses:

* * *

Poiste kolmanda koha mängus võitis KA Tallinna Kalev KK Viimsi/Kesklinna KK-d 90:76. Akadeemia oli terve mängu dikteerivamaks pooleks, valitsedes korvi all, mängis paremat kaitset ja tabas normaalselt. Vaid viimase veerandi 30:18 võiduga liikus Viimis oluliselt lähemale.

KA Tallinna Kalev võitis laua 50-28, kahesed 60 vs 43 %. Erki Kuhi tõi 16+13lp, Marcus Merimaa 16p (meeskonna parim), Daniel Beilinson 12+6lp, vastastel Oliver Suurorg 20+6lp, Kevin Sünd 13+5+3, meeskonna parimaks valitud Mikk Tali 8+5+5+4vl.