Parim eestlane võistlusel oli Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi all võistelnud Siim Lepik, kes saavutas juunior eliit klassis kuuenda koha.

„Suurepärane tunne oli täna võita, sest rada, keskus ning võistluse korraldus olid head – ainult positiivsed emotsioonid,“ sõnas Tallinna esimene BMX kuningas Kristens Krigers. „Raja kohta ei saa midagi halba öelda, selle valmistajad on hea töö teinud. Olümpiapunktide üle on küll hea meel, kuid tundub, et Riosse pääsemiseks jääb mul neid veidi puudu.“

„Võistluste korraldamine andis ainulaadse kogemuse, sest varem pole Eestis nii kõrge rahvusvahelise tasemega BMX krossi toimunud,“ lausus Spot of Tallinn keskuse rajaja Mait Meriloo. „Kohal oli ka rahvusvaheline vaatleja, kes hindas võistluste korraldamist. Kui rahvusvaheline jalgrattaliit kiidab meie raja ja võistluste korraldamise oskuse heaks, siis saame taotleda ka BMX-krossi Euroopa karikavõistluste etappide ja Euroopa meistrivõistluste korraldamist.“

„Hea meel oli näha, et rajal said maailma BMX-krossi paremikuga mõõtu võtta mitmed Eesti sõitjad,“ sõnas Meriloo. „Vaatemäng jätkub ka homme kui toimuvad Peetri I BMX mängud, kus selgitatakse välja Peetri Prints. Peale võistluse lõppu on avatud BMX rattakrossi rada tõsistele huvilistele tasuta proovida.“

Esmakordselt Eestis jagati BMX-krossis rahvusvahelise jalgrattaliidu (UCI) C1 kategooria olümpiapunkte. Starti kogunes üle 200 võistleja 10 riigist. Võistlusel osalesid ratturid Eestist, Lätist, Soomest, Belgiast, Iirimaalt, Prantsusmaalt, Rootsist, Hollandist, Poolast, Venemaalt ja Saksamaalt. Spot of Tallinna BMX-krossi raja on projekteerinud ameeriklane Tom Ritzenthaler ja ehitanud Elite Trax koostöös Ivo Lakucsiga. Tom Ritzenthaler on disaininud nii Pekingi, Londoni kui ka Rio de Janeiro BMX krossi olümpiarajad. BMX-kross sai olümpiaalaks 2008. aastal ning lätlased on olümpialt BMX ratastega juba kaks kulda koju toonud.

Spot of Tallinn (www.spotoftallinn.ee) on 2016. aasta veebruaris uksed avanud elamusspordikeskus Peetri alevikus, Krati tee 2. Keskus asub 13 500 m2 alal, millest 4000 m2 katab sisehall. Rahvusvahelistele tippnõuetele vastavas keskuses saab treenida lisaks teistele ka neljal olümpiaalal. Korraga mahub keskusesse sportima ca 100 ja päevas kokku kuni 600 harrastajat. Keskuses saab tegeleda spordialadega nagu BMX kross, BMX pargi ja tänavasõit, parkuur/vabajooks/tricking, slackline, gümnastika, uus tsirkus, batuudihüpped, tänavatants, cheerleading, skateboarding (park, street) ja longboarding. Keskuse maksumuseks kujunes 4 miljonit eurot, millest 85% finantseeris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena