Sportlik laupäev algab Draakoni lastejooksudega, millele eelregistreerimine toimub veebiaadressil www.jooks.ee. Registreerida saab ka võistluspäeval Tartu Ülikooli Spordihoone juures. Samas asub Selveri Tibu lasteala, kus toimub mitmeid põnevaid võistlusi ja mänge Selveri auhindadele. Lastejooksudel osalemine on tasuta. Iga lõpetaja saab diplomi ning kingitused jooksu koostööpartneritelt.

Tartu Kevadjooksu põhidistantsile antakse start laupäeva keskpäeval Kroonuaia sillalt. Klassikaline 10-kilomeetrine rada kulgeb Emajõe kallastel. Lisaks individuaalarvestusele toimub 10 km distantsil võistkondlik arvestus.

Kevadjooksule saab veel registreerida reedeni kella 17.00ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal laupäeva hommikul võistluskeskuse sekretariaadis Tartu Ülikooli Spordihoone juures.
Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:
14. mai Tartu Kevadjooks, Tartu, 10 km
5. juuni Rapla Selveri Suurjooks, Rapla, 10 km ja 5 km
11. juuni Narva Energiajooks, Narva, 21,1 km ja 7 km
13. august Eesti Ööjooks, Rakvere, 21,1 km ja 10 km
4. september Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks, Pärnu, 10 km
10.-11. september SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks, Tallinn, 42,2 km, 21,1 km ja 10km
2. oktoober Paide-Türi Rahvajooks, Paide-Türi, 13,6 km ja 6,5 km

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui 7 000 eurot.

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.

Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid