Claudio Ranieri juhendatavatele tõi võidu keskkaitsja Wes Morgani 38. minuti pealöök, mis postipõrkest võrgus maandus.

Huvitav on ka fakt, et Leicester on viimasest kuuest liigakohtumisest tervelt viis just 1:0 skooriga võitnud.

Mängus pakkus palju kõneainet ka fakt, et Southamptonil oli mängu jooksul kaks väga tõsist penaltiapellatsiooni. Esimesel poolajal saatis löögi vastu Leicesteri kaitsja Danny Simpsoni kätt Sadio Mane, kuid peakohtunik Michael Oliveri vile seepeale vaikis. Ka teisel poolajal nõudsid külalised 11-meetri karistuslööki, kuid kohtunik ei puhunud vilet ka seejärel, kui Charlie Austin apelleeris, et tema üritus vastu Robert Huthi kätt lendas.

Leicester on nüüd 32 mängust kogunud 69 punkti, edestades teisel kohal paiknevat Tottenhami juba 7 silmaga. 3. positsiooni hoidev Arsenal on 31 kohtumisega teeninud 58 silma. Southampton jääb 47 punktiga 7. tabelireale.

Tänase mängu tegi emotsionaalseks ka fakt, et Leicesteri omanik Vichai Srivaddhanaprabha tähistas oma 59. sünnipäeva, mispuhul staadionil fännidele tasuta õlut ja sõõrikuid jagati.