Naiste teivashüppes krooniti meistriks Reena Koll, kes ületas 4.20. Seejärel pandi latile uut Eesti rekordit märkiv 4.35. Tänavu rahvusrekordi 4.26lt 4.31ni kergitanud Koll tegi väga lubavaid katseid, kolmandal katsel tuli latt õige napist puudutusest siiski alla. Hõbemedali teenis 4.05 ületanud 16aastane Margit Kalk.

"Issand, ma ei saa öelda, et olen rahul, sest tahtsin rohkem," kostis Koll. "Asi jäi teivaste taha. Võtsin kõige jäigema teiba ja see jäi liiga pehmeks."

Kui algselt oli plaan hooaeg Eesti meistrivõistluste järel lõppenuks kuulutada, siis tegelikult võib see pikeneda. Nimelt tegi kuulus treener Vitali Petrov, kellega Kolli jsa Hanno suhtles, ettepaneku võistelda 5. märtsil Saksamaal. Kuid Kollid pole otsustanud, kas maksab minna. "Nende teivastega pole mõtet, sest tulemus oleks sama," selgitas Reena Koll.

Võro võitis pika sprindi

Suurepärase sissejuhatuse tegi võistluspäevale 20aastane sprinter Õilme Võro, kes võidutses 200 meetri jooksus ajaga 24,35 sekundit. Tegemist on Eesti kõigi aegade edetabeli kolmanda tulemusega, Katrin Käärt on selle distantsi hallis läbinud 23,61 ja Maris Mägi 24,22ga. Tänavu tublisti kiiremaks muutunud Võro jättis edetabelis seljataha Grit Šadeiko (24,46). Eile sai Võro 60 meetri jooksus 7,59ga pronksi, eeljooksus viis Liina Remmeli õpilane isikliku rekordi 7,56ni.

"Super! Olen väga rahul! Ei oska paremat tahtagi," rõõmustas Võro südamest. 60 meetri jooksuga ta nii rahule ei jäänud, kuid sel distantsil häiris teda kerge hüppeliigese probleem. "60 meetris andis see rohkem tunda, 200 meetrit on selline mõnus lõdvem jooks, seal mõjutab see vähem. Viis aastat tagasi opereeriti mul mõlemaid hüppeliigeseid, nüüd on see haigus natuke tagasi tulnud. Aga ei ole hullu - arvan, et saan sellest probleemist jagu."

Meeste 60 meetri tõkkesprindis tuli tippspordi juba mõnda aega tagasi ära lõpetanud Andres Raja noori testima. Aeg 8,11 sekundit andis talle teise koha, võidumees Keiso Pedriks viis isikliku margi 7,93 sekundini.

Meeste 3000 meetri jooksus oodatud duelli kahe maratonile keskendunud mehe Roman Fosti ja Tiidrek Nurme vahel ei toimunud, sest Nurme ei startinud. Jooksu võitis Allar Lamp (8.26,15), Fosti (8.28,06) oli teine.

Naised. 200 m 1. Õilme Võro 24,35. 800 m 1. Helin Meier 2.15,84. 3000 m 1. Egle-Helene Ervin 10.16,70. 60 m tj 1. Kristella Jurkatamm 8,61. Kaugushüpe 1. Aet Laurik 6.15. 3000 meetri käimine 1. Anna Tipukina 15.34,51.

Mehed. 200 m 1. Jakob Goroško 22,03. 800 m 1. Raimond Valler 1.54,58. Kaugushüpe 1. Henrik Kuthberg 7.56. Kõrgushüpe 1. Karl Lumi 2.16. 5000 meetri käimine. 1. Lauri Lelumees 21.51,63.