See andis talle Tyson Invitationali olympic development’i jooksus (ehk mitte üliõpilaste võistlusel) viienda koha, võitis ameeriklane Kyle Clemons ajaga 46,25. Niidul jäi Portlandi sise-MMi normist puudu kõigest 11 sajandikku, maailma edetabelis maandus ta 31. reale. Mullu jäi 28aastase Niidu laeks siseringil 47,09, mehe tugevast rahvusvahelisest klassist mark 45,99 pärineb 2011. aastast.

Kuigi Niit MM-normi ei täitnud, on korralik märk maha pandud. Ükski Eesti kergejõustiklane pole siiani tugevatest Portlandi MM-i normidest jagu saanud, kõige lähemale oli siiani pääsenud kaugushüppaja Ksenija Balta, kel hiljuti jäi normist 6.75 puudu 5 sentimeetrit.

Kui riigil pole normi täitnud mees- või naissportlast, on õigus saata MM-ile üks atleet normita. Kui võtta aluseks IAAFi punktitabel, peaks Niit olema MM-normile lähemal kui Balta. Loodame, et nii Niit kui Balta suudavad mõlemad pisut lisada ning pole vaja reeglites näpuga järge ajada, et kumb siis MMil starti pääseb.