Tallinn Open maadlusvõistlus kuulub võistlustesarja European Youth Wrestling Series ning seda korraldatakse juba 28. korda Eesti kuulsaima maadleja ja kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestuseks.

Eesti noortekoondise peatreeneri Ivar Kotkase sõnul on välisriikide huvi võistlusel osaleda viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. "Kui neli aastat tagasi oli osalejate arv üle 200, siis tänaseks on see kordades suurem. Mõõduvõtt on lausa kontinentide vaheline, sest huvi on üles näidanud lisaks eurooplastele klubid Aasiast, Aafrikast ja Ameerikast. Eks lõplik registreerunute nimekiri annab muidugi konkreetsema pildi," ütles Kotkas ja rõhutas, et teist sellist nii suurt võistlust Euroopas ei ole.

"Eks see on heaks proovikiviks kogu meie korraldusmeeskonna võimekusele, et taset ka kvalitatiivselt arendada. Kohe ei saa eeldada, et kõik võtavad seda kui Oscari-galat. Samas peame püüdlema selle poole, et olla paadis, millega tahavad sõita kõik reisijad," lisas Kotkas.

Eesti maadlejatele annab üritus hea võimaluse end näidata. "Koondise sportlaste huvi end seal proovile panna ja kodus välisriikide maadlejatega võistelda on suur. Loodan, et see tõstab noorte eneseusku. Treenerina annab see mulle eelkõige hea tagasiside, kuidas sportlaste närv vastu peab ning kuidas ta suudab end võõra vastasega kohtumiseks n-ö häälestada. Loodan, et Eesti maadluspidu kinnitab üha tugevamalt kanda välisklubide võistluskalendrites ning siia tahetaks tulla oma parimate sportlaste vormi testima," langeb Tallinn Open’i korraldamise aeg Ivar Kotkase sõnul tähtsamate suurvõistluste ettevalmistusperioodile.

Tallinn Open 2016 - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus toimub Saku Suurhallis 1.-3. aprillini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid