Eelmisel nädalal määrati täitevkomitee kogunemise tärminiks 28. jaanuar. "Siis võetakse vastu edasised otsused," sõnas Sukles 11. detsembril. "Praegu jätkame tavapärases rütmis, valmistume Rio de Janeiro olümpiaks."

Täna sai selgeks, et täitevkomitee kogunemise kuupäev tõsteti kahe nädala võrra varasemaks - ehk 14. jaanuarile. Kas siit võib välja lugeda EOK soovi Neinar Seli asjus võimalikult kiire lahendus leida?

"Ei saa öelda, et see kuupäeva nüüd ainult ja üheselt Neinar Seli juhtumi tõttu muutus. Aga kindlasti vaatasime, et soovime otsustega kiiremini edasi minna," kommenteeris EOK peasekretär Sukles.

Ta lisas: "14. jaanuaril koguneval täitevkomitee istungil tuleb arutlusele kolm teemat - esiteks arutame võimalikke muudatusi apellatsioonikolleegiumis. Teiseks räägime EOK 2016. aasta eelarve täpsustustest ja kolmandaks soovime paika panna iga-aastase EOK täiskogu kokkukutsumise kuupäeva."

EOK presidendi koha võtab ilmselt üle Tõnise

Kui Seli oma ametikohalt EOK presidendina tagasi astub, siis võtab põhikirja järgi kuni järgmise täiskoguni tema töö üle üks kahest asepresidendist - ehk siis Toomas Tõnise või Kristina Šmigun-Vähi.

Kumb, otsustab täitevkomitee. Kuna Kristina Šmigun-Vähil lasuvad dopingukahtlused, siis tema ilmselt arvesse ei tule. Seega jääb üle vaid Tõnise, Spordikoolituse ja teabe sihtasutuse juhatuse esimees.

EOK presidendi korralised valimised peaksid toimuma 2016. aasta sügisel pärast Rio de Janeiro olümpiat. Kõige varem saab EOK presidenti valida kevadisel täiskogul, kui täitevkomitee 14. jaanuaril niimoodi otsustab.

Seli süüdistus:

Riigikohus leidis reedeses otsuses, et EOK president Neinar Seli on süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises. Riigikohtu hinnangul lugesid varasemad kohtuastmed (maa- ja ringkonnakohus) nõuetekohaselt tõendatuks, et Seli, kes oli nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka EOK president, hääletas Tallinna Sadama nõukogu 31. oktoobri 2013. aasta koosolekul otsuse poolt maksta Eesti Olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.