Takapunas puhus täna kena purjetuul 6-8 m/s. Karpak (Karpak Sailing Team) purjetas kahes viimases fliidiseeria sõidus välja 23. ning 11. koha ning asetseb enne viimast sõitu kokkuvõttes 11. kohal. Esialgsete tulemuste põhjal on Denissi MM-i punktiseis kindlustanud Eestile Rio OM-pileti, kuivõrd esimene olümpiakohtadelt väljas olev riik Itaalia asub piisava vahe (64 p) kaugusel. Deniss Karpaki sõitudeseeria halvim sõidukoht on 42. ja selle sissearvamine jätaks punktivaheks itaallasega üle 20 punkti.

Deniss Karpak: "Minu tee Rio olümpiapiletini on olnud väga raske, kuna 2014. aasta MM-i eelviimases sõidus purunenud puri jättis mu ilma kindlana tundunud olümpiapiletist. Teadsin siis, et pean aasta aega väga kõvasti tööd tegema ja üliheas vormis olema, et 2015. aasta MM-il nelja riigikoha peale heideldes edukas olla. Nüüd olen Uus-Meremaal üliõnnelik, sest olen tugevas konkurentsis tõestanud endale, et ma olen olümpiaregatile pääsu kindlalt väärt. Homme annan endast parima regati viimases sõidus. Olen väga tänulik oma toetajatele ja tänan väga oma treenereid Igorit ja Marinat (Karpaki juhendavad isa Igor Trofimov ja ema Marina Trofimova)”.

Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool/TREV2) on enne viimast sõitu 37. kohal, tema tänasteks sõidutulemusteks olid 33 ja 42.

Maailmameistritiitli on juba enne medalisõitu võitnud britt Giles Scott. Teisel kohal on enne medalisõitu prantslane Jonathan Lobert ja kolmas uus-meremaalane Andrew Murdoch.

Maailmameistrivõistlused on ühtlasi 2016 Rio de Janeiro Olümpiaregati teiseks kvalifikatsioonivõistluseks, kus jagatakse välja neli olümpiapiletit. Eesti purjetajatest on koha OM-ile taganud juba Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta.

MM-i kodulehekülg ja tulemused: http://2015.finngoldcup.org/