„Ma arvan, et ta on hea ja tugev võitleja. Seda on ta mitmel korral ka tõestanud. Tagasihoidlik ja normaalne mees. Kõik tugevad mehed on tagasihoidlikud,“ lausus Povetkin soomlase kohta.

Povetkin astub juba 4. novembril vastamisi poolaka Mariusz Wachiga ning seetõttu on oluline saada kogemusi endast pikemate poksijate vastu, mistõttu 2-meetrisele Heleniusele kutse saadetigi.

Helenius astub Lennusadamas toimuval eksklusiivsel poksishow'l vastamisi teise venelase Denis Bahhtoviga. Tegemist on ettevalmistusmatšiga detsembris Helsingis toimuvaks Euroopa tiitlimatšiks Erkan Teperiga. Ürituse ülekanne jõuab Soome publikuni MTV3 vahendusel. Povetkini sõnul ei peaks Euroopa tiitel olema kindlasti Heleniuse suurimaks sihiks.

„Niipalju, kui ma mäletan Robertit, on ta tugev, mõtlev ja hea võitleja. Seega pole tal mitte ainult võimalus saada Euroopa meistriks, vaid ka tulevikus tõusta maailmameistriks,“ leidis Povetkin.

Endine raskekaalu WBA tavatiitli maailmameister kutsus soomlase Tšehhovisse treeninglaagrisse ning mehed said omavahel rammu katsuda. Meeste vastasseisust videot ei tehtud, kuna on väga võimalik, et lähitulevikus minnakse päris ringis vastamisi.

14. novembril leiab Tallinna Lennusadamas aset eriti eksklusiivne poksipidu – just “poksipidu” on õige sõna eeloleva ürituse kirjeldamiseks, sest kus mujal on pealtvaatajal võimalus nautida Eri Klasi, Uno Loopi ning mullu meie seast lahkunud Peeter Sauli auks klassikalist muusikat ning elada selle kõrval kaasa profipoksi suurnime Robert Heleniuse võitlusele maailma tippu kuuluva tuntud idanaabri Denis Bakhtovi vastu!

Boxing Night Three Maestros on poksivõistlus, milles osalevad Eesti parimad poksijad ning Euroopa profipoksi paremik. “Three maestros” on võistlus kolme poksiga tegelenud muusiku karikatele, kelleks on Eri Klas, Peeter Saul ja Uno Loop. Nende popuaarsete meeste näol on tegemist mitte ainult rahva südamed võitnud muusikatalentidega, vaid ka endiste poksimeistritega. Nii näiteks tuli Peeter Saul neljal korral Eesti meistriks, Uno Loopile riputati noore mehena kuldmedal kaela kahel korral ja Eri Klas tuli Tallinna meistriks.

Koos on poksitipud

Õhtu käigus jagataksegi välja kolme maestro poksikarikad ning seejärel algab profipoksi osa, kus astuvad üles Balti kergekeskkaalu meister Pavel Semjonov ning Soome tuntud võitlejad. Õhtu lõpetab Soome poksikuulsuse Robert Heleniuse ning Venemaa kogenud võitleja Denis Bahhtovi supermatš. Seni karjääri jooksul kõik 21 matši võitnud Heleniuse jaoks on tegemist eelmatšiga detsembris Helsingis toimuvaks Euroopa profitiilimatšiks Erkan Teperiga. Kuid karjääri jooksul 50 matši pidanud ning neist 39 võitnud Bahhtovi ei saa kindlasti alahinnata.

Robert Helenius on kiirelt naasmas maailma tippu. Seda tõestab ka fakt, et alles hiljuti käis soomlane treenimas raskekaalumaailma tõelise tipu Vladimir Klitško vastu. Helenius ei saa Tallinnas kuidagi allahindlust teha, sest eelseisev Euro