Juuli lõpus saabus see ootamatu uudis, milles mõni nädal varem 20-aastaseks saanud Kasemägi selgitas: „Ma pole end kunagi profisportlaseks pidanud. Soovin nüüdsest ainult hariduse omandamisele keskenduda, teadus on mind alati huvitanud.” Kasemägi lisas, et hakkab Tallinna tehnikaülikoolis rakenduskeemiat ja biotehnoloogiat tudeerima. Ka Ameerikas, Eckerd College'is oli tema erialaks bioloogia.

“See suvine info läbi Eesti Päevalahe oli ses mõttes liiga radikaalne, et tegelikult pidas Trine silmas pigem aja mahavõtmist,” märkis Kersti Sirel. "Ta tõi oma paberid üle TTÜ-sse ning küsimus oli eelkõige selles, kas ta suudab pallimängu ja õppimist edukalt ühendada. Kui vastata nüüd küsimusele, kuidas me Trine nõusse saime, siis selles pole midagi eriskummalist: kaks normaalset inimest said hiljuti kokku, rääkisid asjad sirgeks ja meil ta nüüd ongi.”

Kasemägi kuulus Jaanus Levkoi koondise kandidaatide valikusse, kellest osa alustas augusti keskpaigas tööd, et valmistuda novembrikuus algavaks EM-kvalifikatsioonitsükliks. Sealt on nüüd puudujaid juba teisigi, sest Kadri-Ann Lass alustab õpinguid samuti USAs, ega saa koondisele appi tulla, nagu ta ise kahetsusega Basket.ee-le antud intervjuus ka tunnistas. Ka on teadmata, kas ja kus jätkavad oma korvpalluriteed Valeria Kast, Jaana Rannaveski, Oksana Miil, Kerli Haas jmt.

Eckerd College'is oli Kasemägi mullu naiskonna paremuselt teine korvitooja: tema keskmised olid 24 minutiga 13,4 punkti ja 5,4 lauapalli, lisaks üks korvisööt. Visketabavus: kahesed 56 %, kolmesed 40 % ja vabavisked 85 %. Hooaeg enne USA-sse minekut valiti Audentese SG/Noortekoondise koosseisu kuulunud Kasemägi Eesti aasta noormängijaks. Ta on valitud korra ka Eesti-Läti Ühisliiga kuu mängijaks.

Tallinna Ülikooli jaoks on tegu äärmiselt olulise lüliga naiskonna komplekteerimisel. Hooaega alustati üheksa mängijaga, kellele nüüd kümnendana lisandus Rosemary Rits – tegu oli tänini vägagi madalakasvulise koosseisuga, kus tsentri rolli pidid täitma noored Greeta Üprus ja Kätlin Korjus. Kasemägi tulek viib naiskonna liinid sootuks paremasse tasakaalu. “Oleme õnnelikud, et asi nii lahenes,” tähendas Sirel.

190 sentimeentri pikkune Trine Kasemägi pole perekonnas ainus korvpallur. Veiko ja Maret Kasemägi peres kasvab neli tütart, kellest kaks on Trinest jupike vanemad, kuid noorem – 17-aastane Anette Kasemägi (17 a-185 cm) osales suvel U18 koondisega Sloveenias A-divisjoni EM-turniiril.