Kristjan Tõniste jõudis kehakaalus -81kg poolfinaali, kus kaotas hilisemale võitjale. Kokku tänaselt võistluspäevalt Tõnistele kolm matšivõitu ja esimene täiskasvanute klassi EK-etapi pronksmedal.

Alles esimest aastat juunioride vanuseklassis võistlev Otto-Krister Imala maadles -100kg kaalukategooria ringisüsteemis ning võitis kõik vastased ipponiga, saavutades kokkuvõttes esikoha. Igapäevaselt Šveitsis elavat Imalat ootab kolme nädala pärast ees ka juunioride MM.

Eesti koondislane Juhan Mettis maadles samuti ringisüsteemis, mis tähendab, et kõik judokad maadlevad omavahel läbi. Juhan alistas kolm vastast kindlalt ipponitega, kuid pidi napi ühe-shidolise kaotuse vastu võtma prantslaselt. Punktidega jäi aga Juhan kindlalt peale ning kuldne duubel oli võidetud. Juhanile sai medali kaela riputada Eesti Judoliidu president Aavo Põhjala, kes elas Tamperes samuti Eesti sportlastele kaasa.

Klen-Kristofer täna haiguse tõttu maadlema ei pääsenud ning jälgis võistlusi tribüünilt. Laupäevasel võistluspäeval oli Mark Tširkin (-60kg) viies ning Tevol Tamm (-73kg) üheksas.

Kahe kuldmedaliga jäi Eesti napilt riikide arvestuse neljandaks Venemaa, Soome ja Prantsusmaa järel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid