Uhkes üksinduses lõpetanud Tarvise järel tuli seiseks Läti tänavune maastikuratta meister Arnis Petersons (2:35.06). Kolmas koht läks lätlasega sama aja välja sõitnud Caspar Austale.

Kuna Tartu Rattamaratoni raames toimuvad ühtlasi Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis, siis jagati välja medalid ka selles arvestuses.

Siin järgnes üldarvestuse esimesele ja kolmandale Tarvisele ning Austale maanterattur Gert Jõeäär (2:35.12), kes seeläbi enda kaela Eesti meistrivõistluste pronksmedali teenis. Kokkuvõttes jäi Jõeäär viiendaks, teda edestas veel vahefinišites tugevat sprindikiirust näidanud lätlane Dimitriy Sorokin (2:35.09).

Just Tarvis, Petersons, Austa, Sorokin ning Jõeäär olid ka need viis meest, kes juba 66,3 km vahefinišis ülejäänud konkurentidelt eest rebinud olid ning Eesti-Läti rongina võitja välja selgitasid.

„Sõit oli alguses üks suur passimine mitukümmend kilomeetrit. Aga kui Gert Jõeäär distantsi keskel ründama hakkas, siis tõmbasime mõne mehega talle sappa ja püüdsime selle rünnaku ära kesta," kirjeldas sõidu käiku võidumees Tarvis.


Jõeäär jäi lätlastega maha

Lõpus RC Cola tõusu peal ründas Tarvis ja keegi talle enam järgi ei läinud. "Kartsime Sorokini lõppu. Gert ründas mitu korda, aga Sorokin hüppas talle sappa alati. Minu otsustav rünnak tuli Sorokini selja tagant ja ta ei saanud mulle kohe järgi. Caspar aitas ka pisut kaasa, et üksinda minema saaksin," ütles Tarvis.

"Minu kõvem külg on finiš ja selle peale ma ka mängisin. Aga rada ei olnud päris minu stiilis. Meenutas rohkem maanteesõitu. Olen rohkem harjunud raske maastikuga ja täna oli rada päris kiire," kommenteeris Petersons.

Naiste arvetuses oli parim Liis Ehrberg

Ka naiste arvestuses jäi võit Eestisse - kõige kiiremini läbis raja Liis Ehrberg (2:49.10). Temale järgnesid kaks lätlannat Lelde Ardava (2:49.34) ning Katrina Jaunslaviete (2:51.38) näol.

Sealjuures püsis viimase 500 meetrini ees Läti sõitja Ardava, kuid siis tuli tagant Liisa Ehrberg ja noppis lätlanna ees võidu. "Viimane kord kuulsin, et edu on 2 minutit. Aga jäin üksi ja suur grupp tuli 500 meetrit enne lõppu järgi ja jäin väga napilt esikohast ilma," kommenteeris Ardava ise.

Liisa Ehrberg oli õnnestumise üle loomulikult väga õnnelik. Eriti arvestades seda, et ta kukkus päris valusalt päris sõidu alguses ning pidi suurema osas distantsist sõitma läbi tugevalt valutava põlvega. Ka pressikonverentsile liikus ta longates ning vajas valu leevendamiseks jääkotti.

"Ma ei uskunud, et seda vahet on võimalik tasa sõita. Olin kuni peaaegu lõpuni kindel, et tulen teise koha peal. Kuid 500 meetrit enne lõppu nägin, et Lelde tuleb selg-ees vastu ja siis panin juurde," rääkis Ehrberg.

Eesti meistrivõistluste arvestuses järgnesid kuldsele Ehrbergile Mari-Liis Mõttus (2:56.52) ning tihedas lõpuheitluses Mõttusega sama aja juures ikkagi pronksile jäänud Greete Steinburg.

Pärast 18. Tartu Rattamaratoni võib öelda, et ka Kuubiku saatus on üks etapp enne lõppu suuresti selge. Kert Keskpaik lõpetas oma elu esimese maastikurattamaratoni 289. Kohaga ning sai sellest esialgsetel andmetel ligikaudu 950 punkti. See tähendab, et tema lõppsumma (olenemata Tartu Linnamaratoni tulemuses) ulatub nii või teisiti üle 4000 punkti ja sellega on esikoht praktiliselt kindlustatud.

Naistest tegi hea sõidu Reeda Tuula, kes 855. kohaga sai umbes 840 punkti. Sellega ta oma seniseid nelja parimat tulemust ei ületanud, kuid tema esikoht on endiselt üsna kindel.

Tartu Maratoni Kuubiku järgmine ja viimane etapp on juba kahe nädala pärast 3. oktoobril, kui toimub 4. Tartu Linnamaraton.


Tartu rattamaraton on suurim maastikurattaüritus Baltikumis, maailma mastaabis on tegemist suuruselt kolmanda maastikuratta-maratoniga. Tänavu osales erinevatel distantsidel kokku ligi 10 000 ratturit. See on ka ürituse uus osalejaterekord.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid