Lohusalus toimuv Tallinna Sadam purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapp Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel on Euroopa Karika etapiks Laser klassides.

Laser Standard klassis tegi täna kõigile teistele tuule alla Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), kes tõusis liidriks Leedu purjetajate Martis Pajarskase ja Karolis Janulionise ees.

Klassis Laser Radial lükati eilne liider Anna Pohlak (TJK) neljandale positsioonile. Liidri koha on enda kätte haaranud põhjanaaber Victor Mesterton, temale järgneb Nooa Laukkanen, kes on tulnud Lohusalu laineid nautima samuti Soomest.

29er klassis on kogu esikolmiku enda kätte haaranud Tallinna Jahtklubi purjetajad. Juuso ja Henri Roihu on näidanud oma üleolekut kõikides sõitudes ja juhivad võistlust üsna veenvalt. Vennad Bogdanovid hoiavad enda käes teist positsiooni ning Hardi Anton - Olle Saar tõusid tänaste väga heade sõitudega kolmandale kohale.

Noored purjetajad seilasid täna kalda lähedal, kus vesi oli oluliselt siledam kui avamerel. Kõige nooremate purjetajate seas, klassis Optimist, on esikohal hetkel Hugo Rasmus Vaino (ROPK). Teda asuvad homme kinni püüdma teiselt positsioonilt Markus Kostabi (Pärnu JK) ja kolmandalt Sten-Markus Andresson (TJK).

Zoom8 juhtpositsiooni on kindlalt enda kätte haaranud Keith Luur (Pärnu JK). Teisel kohal asetseb Joosep Laus (SMS) ja kolmandal Jakob Haud (ROPK).

Euroopa Karika etappi klassis Laser 4,7 juhib Eesti purjetaja Mikael Ristmets (ROPK), kellele järgneb Rasmus Maalinn (Pärnu JK). Viimasele päevale läheb vastu pronksiselt positsioonilt Radvilas Janulionis.

Homme purjetavad Laser klassi sõitjad 3 fliidisõitu ja sellega on nende võistlus lõppenud. Kõigil teistel klassides on ees ka finaalsõidud, mis algavad kell 14.00. Olete oodatud kaasa elama tänastele ja tulevastele tipp-purjetajatele!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid