Los Angeles võõrustas 6500 intellektipuudega sportlast 177 riigist. „Nad tulid kokku, et võistelda, end näidata ja tõestada, et maailm on elamiseks parem koht, kui me aktsepteerime ja sallime enda ümber intellektipuudega inimesi ja tähistame võite koos nendega. Ameerika eriolümpia liikumise sünnimaana oli parim koht selle tõestuseks,“ kommenteeris delegatsiooni juht Tiina Möll. Osalejate sõnul jätkus kaasahaaravat publikut kõikidele spordialadele. Valitses tõeline suurvõistluste melu ja südamlik õhkkond. Mängud jätsid osalejatele kustumatu mälestuse. „Ka tulemustega oleme väga rahul,“ andis delegatsiooni juht eestlaste esinemisele positiivse hinnangu.

Eesti delegatsiooni muljeid ja pildimaterjali vahendab Facebooki üritus „Toetan Eesti sportlasi Los Angelese eriolümpia maailmamängudel!“ leht.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 4,4 miljonit sportlast 177 riigist. Eriolümpia on ühtlasi ka ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. Eestis juhib eriolümpia tegevust EO Eesti Ühendus (http://eeo.ee).

Eesti delegatsiooni saabumine Tallinna lennujaama on järgmine: teisipäev 04.08 Frankfurt-Tallinn 16:20.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid