„Oleme oma otsustes läinud alati süvitsi, ka siis, kui see on pealtnäha selge. Aga kuna seekord oli avalik ootus pigem erinev, siis läksime eriti süvitsi. Eraldi töögrupi moodustamine on esmakordne,“ põhjendas ta arvukaid kõnelusi erinevatel tasanditel. „Kõik arvamused olid meile olulised, aga eriti muidugi näiteks koondise kapteni Ragnar Klavani äärmiselt kiitev hinnang. Meil on maailma tippliiga tippklubis mängiv mees – ehk ei saagi olla palju kõrgemat kompetentsi.“

Pohlak mõtiskles veel, miks kõrvaltvaatajad olid sammu õigsuses märksa kõhklevamal seisukohal: „Viimastel aastatel on koondise juurde tekkinud suhteliselt palju uusi ja noorema põlvkonna fänne. Kahjuks mõjutavad paratamatult ka võrdlused suurel tasandil, näiteks Barcelonade ja Realidega ja nii edasi. Aga kui kõrvutada meie käekäiku õigemal tasandil ehk Läti ja Soomega, siis siin ei olegi midagi võrrelda. Magnus ja ta tiim on teinud selle pooleteist aastaga head tööd.“

EM-valikgrupis on Eestil 6 mänguga koos 7 punkti ja edasipääsulootused minimaalsed. Tulemuse kaalu lepingu sõlmimisel peab Pohlak oluliseks. „Paratamatult tuleb seda poolt jälgida, tänapäevases maailmas ongi see ju kogu mõõdupuu,“ sõnas ta. „Aga me peame vajalikuks ka arvestada, et Magnus ei saanud meeskonda kõige lihtsamal hetkel ning on selle ümber ehitamise algusjärgus saanud parima võiduprotsendi, kui ükski eelkäija, kes olnud ametis kauem kui aasta. Oleme ka talle selgelt öelnud, et protsessi käigus ei tohi tulemus langeda mingist kriitilisest piirist allapoole.“