Reedest pühapäevani Lennusadamas toimuval purjeregatil osalevad laste paadiklass Optimist, noorte kahepaadid RS Feva ja 29er, katamaraanid Formula 18, samuti skiff-paadid 49er ja 49erFX, kellele see on ühtlasi Soome meistrivõistluste etapiks. Kokku võtab purjeregatist osa üle 80 sportlase Eestist, Lätist ja Soomest.

Regatti peetakse erinevalt tavalistest purjetamisvõistlustest rannale väga lähedal ning seetõttu on sõidud ka kuival maal lihtsalt jälgitavad. Tänavu on Lennusadamasse paigutatud lisaks pealtvaatajatele mõeldud tribüünid, kust saab regatti eriti mugavalt jälgida. Regati kulgu kommenteerivad Kalev Vapper ja Finni klassi purjetaja Lauri Väinsalu.

Kiired ja vaatajatele kahtlemata aktraktiivsed purjeklassid on F18 ja olümpiaskiff 49er, kus vilunud meeskonnad suudavad saavutada keskmistes tuultes kiiruse üle 20 sõlme (10 m/s) ja tugevates tuultes üle 30 sõlme (15 m/s).

Regati võistlusformaat näeb kõigis klassides ette fliidisõitude seeria läbimist, millele järgnevad finaalsõidud. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Tänavu juba kuuendat korda toimuvat purjeregatti korraldab Eesti Jahtklubide Liit koostöös Lennusadama ja Tallinna linnaga. Võistlused avab reedel kell 11:00 Lennusadamas Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.