Kui Eesti Päevaleht usaldusväärsest allikast pärit infot sportlase enda käest eile kontrollida tahtis, ei soovinud ta teemat kommenteerida.

Telefonivestlus Heinlaga.

Soovin kontrollida infot, et sind kahtlustatakse dopinguaine riigist väljavedamises.
„Ah soo. Ei, sellise koha pealt pole mul küll midagi kommenteerida. Vot. Aga nii et…“

Kas see info on vale või sa lihtsalt ei saa seda praegu kommenteerida?
„Ei, mul ei ole selle koha peal küll midagi öelda. Aga okei, davai, head aega.“

Heinla katkestas telefonikõne ning rohkem enam ei vastanud. Eesti Päevalehe telefonisõnumitele, milles püüdsime teda veenda selgesõnaliselt väide ümber lükata või juhtunust oma versioon rääkida, vastas ta SMS-iga: „Ma sõidan võistlustele ja pole aega sellisteks teemadeks, mida keegi kahtlustab.“

Tänases Eesti Päevalehes ilmus artikkel pealkirjaga „Kas Eesti tugevaim mees jäi piiril vahele rekordilise dopingukogusega?“, mille peale Inglismaale rammumeeste EMile sõitnud/sõitev Heinla reageeris telefonisõnumiga: „Uskumatu, mis lugusid teete. Mulle jõudis ka see info. Uurige enda asju enne, kui mingit jama kirjutate.“

Telefoni ta seejärel vastu ei võtnud. Sõnumiga saadetud palve peale täpsustada, millised väited on väärad ja soovile esimesel võimalusel rääkida, vastas Eesti tugevaima mehe tiitlit kandev jõumees SMSiga: „Jah, ma ei saa hetkel suhelda enne esmaspäeva. Kuid ma pole sellega seotud, mis te kirjutate. Nii et mõelge enne, kui midagi kirjutate.“

25. juunil pidasid maksu- ja tolliameti Põhja tollipunkti töötajad kinni mehe, kelle reisisadama D-terminalist laevale suunduvast sõidukist leiti 1009 pudelit (10 ml), 150 ampulli (1 ml) ja 198 pakki (10 mg) ravimeid, mis olid peidetud alkoholi kastidesse. Paar nädalat varem üritas teine pereliige viia madratsi sees peidetuna sõiduautos üle 9540 ampulli (1 ja 1,5 ml), 100 pudelit (10 ml) ja 1400 tabletti. Ained saadeti ekspertiisi, isikute nimesid enne menetluse lõppu ei avaldata.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena