Juuniorite takistussõidu Eesti Meistrivõistluse medalid jagati välja päeva viimases sõidus. Nii tänase sõidu kui ka meistritiitli võitis Ketlin Ramjalg (RK Ruila Tall) hobusel Qatimini des Vergers Z, talle järgnes teise osavõistluse teine ja vastne hõbemedali omanik My Relander ponil Blackwoodland Rock (RK Ruila Tall, treener Riina Pill) ja pronksmedal ning sõidu kolmas koht kuuluvad Camille Mahonile ja Orlymejale, kes esindavad SA Tallinna RK-d ja treenivad Konstatin Prohhorovi käe all.

Takistussõidu lasteklassis jätkub Berit Lehtsaare ülemvõim. Ka täna noppis Viljandimaa RSK-d esindav Lehtsaar kaksikvõidu lasteklassi takistussõidu II osavõistluselt ja kindlustas sellega endale kuldmedali ja Eesti meistri tiitli. Sõidu võitis ta hobusega Lasca 14 ja teisel kohal oli hobusega Solei Solei, kellega vormistati ära ka meistritiitel. Hõbemedal riputati kaela Margareth Eiknerile (Sa Tallinna RK, treeneriks Konstatin Prohhorov) hobusel Odelia ja pronksmedali omanikuks sai Karol-Kenneth Lootus (ESHKS) hobusel Whisper D. Sõidu arvestuses sai kolmanda koha Johanna Brigite Verro (Vändra RSK, treener Ivo Ots) hobusel Canarys.

Suurte ponide takistussõidus tuli Eesti meistriks Teele Kaal (Tondi RSK, treener Riina Seder) ponil Kamiera, kellel eelmisest päevast oli kaasas vaid 1 karistuspunkt ületatud normiaja eest. Täna sõideti mõlemad voorud puhtalt, mis tagas lisaks meistritiitlile ka II osavõistluse võidu. Hõbemedali omanikuks said Kati Raidma (Vändra RSK, treener Maila Kukk) ja Ralf, kes ka sõidu arvestuses olid täna teised. Pronksmedal ja sõidu kolmas koht kuuluvad Nora Kurikule (RSK Simon, treener Merle Annusver) ja Gogo Demonile.

Väikeste ponide takistussõidu Eesti meistriks krooniti Taisi Viire (Vändra RSK, treener Anne Lahesoo) ponil Sandy. Taisi ja Sandy võitsid nii eilse kui ka tänase osavõistluse ja läbisid ainsana kõik sõidud ilma karistuspunktideta. Hõbemedali sai kaela Carmen Melts (Vändra RSK) ponil Spring Dreams Orpheus, kes tänase sõidu arvestuses oli kahe vooru tulemusena kolmas. Pronksmedali teenis välja Saskia Maripuu (Tondi RSK, treener Jessica Raide) ponil Mariana. Sõidu arvestuses sai teise koha võistluste favoriidina starti läinud Siim Sinijärve õpilane Maria Sein (Tondi RSK) ja Ottomar.

Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor ja pikaaegne treener Riina Pilli lisas tänase päeva takistussõidu soorituste kommentaariks, et hoolimata taseme tõusust on meie noored sportlased olnud tublid, kuigi hobuste kvaliteet on ebaühtlane. Eriti positiivselt tõstab ta esile laste klassi sportlasi, kes näitasid ennast väga heast küljest." Võrreldes viie aasta tagusega, on pilt hoopis teine. Loodetavasti kasvab siit välja uus põlvkond tippsportlasi", lisab Pill.

Juuniorite meistriks koolisõidus krooniti Stella-Marii Tamme hobusel Calendula. Stella-Marii treenib Niitväljal Merle Männiku käe all, nende tulemuseks II osavõistluses 69,625% ja koondtulemuseks kokku 136,199. Hõbe läks Kaisa Falkenbergile (SA Tallinna RK, treener Therje Prohorova) hobusel Ratira koondtulemusega 129,806. Nemad olid II osavõistluses kolmandal kohal 64,250 protsendiga. Pronksmedali sai kaela Helena Kaal (Viljandimaa RSK) hobusel Rihanna koondtulemusega 126,426, kes II osavõistluses olid neljandal kohal 64,250 protsendiga. Skeemi teise koha saavutas Hanna-Greta Peeters (Tondi RSK) hobusel Forteesia tulemusega 64,625%.

Carinee Ainola saavutas omal kahel ponil nii lastekui poniklassi kõikide osavõistluste võidud ja viis koju ka meistritiitlid. Treener Merle Männiku õpilane jäi üldises plaanis oma sõitudega ka ise rahule. Mõned vead tulid küll sisse, kuid kokkuvõttes olid hinded piisavalt head, et võita. Ainola ja Rant skoorisid poniklassi II osavõistluses suurepärased 70,375% ning kokku kahe osavõistluse peale said nad tulemuseks 139,310 punkti. Poniklassi hõbemedal pandi kaela Karmen Sule’le (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ponil Mortimer (131,954), kes olid II osavõistluses kolmandal kohal tulemusega 65,750%. Pronksmedali sai Ellen Vatseli õpilane Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William (130,917). Paar oli II osavõistluses teisel kohal 65,917 protsendiga

Ainola ja Herr Ilvese koondtulemuseks laste klassis oli 136,167 ja II osavõistluse (skeem L25, kür) tulemus 69,000%. Hõbedase medali sai kaela sai Rose Marie Skjoldby (Viljandimaa RSK) Ounce Of Gold tulemusega 132,917, II osavõistluses oli see paar kolmandal kohal tulemusega 66,417%. Pronksi sai Elisabeth Skjoldby (Viljandimaa RSK) hobusel Sahib tulemusega 132,847, kes olid II osavõistluses teisel kohal 67,458 protsendiga.

Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu mänedžer Eva-Maria Vint-Warmington ütles peale tänast võistlust, et jäi nähtuga väga rahule. „On väga positiivne, et peale taseme tõstmist tuli meil välja nii palju lapsi,“ kommenteeris Vint-Warmington. „See, et kohtunikud olid eile ja täna mõne ratsaniku osas veidi rangemad, tuleneb sellest, et nemad näevad üldpilti teistmoodi võrdluses muude riikidega.“ Tema sõnul tegid jällegi lasteklassi sportlased võistluse parimad sooritused.

Ka Taani kohtunik Niels-Erik Bøchman nendib, et kuigi Eesti ponide ja hobuste tase pole ehk nii kõrge, kui mujal, nägi ta paljude laste puhul väga head tunnetust ning on näha, et nad liiguvad õiges suunas. Võtab küll aega, kuni neist head noored ja juuniorid kasvavad, aga järelkasvu Eesti spordile tuleb siit kindlasti, lisas Bøchman.

Laupäeval toimuvad noorte, seeniorite ja harrastajate osavõistlused ja pühapäeval selguvad nende klasside meistrid.