Mulluste Euroopa meistrivõistluste hõbe Rasmus Mägi võitis meeste 400 m tõkkejooksu ajaga 49,53. Lõpusirge avanedes oli Mägi veel kolmas, kuid võimas lõpp tõi tartlasele esikoha. Teine oli 49,66-ga Kuuba rekordimees Omar Cisneros.

Kõrgushüppaja Eleriin Haas parandas hooaja tippmarki suisa 8 sentimeetriga ning sai 1.88-ga teise koha. Kõrgused 1.85 ja 1.88 alistusid Haasile kolmandal katsel. Võitis ungarlanna Barbara Szabó sama tulemusega. Pekingi MM-norm on kõrgushüppes 1.94, mis tähistab ühtlasi ka Soomes elava Haasi isiklikku rekordit.

Priit Aus parandas 5000 m jooksus pea 9 sekundiga isiklikku rekordit! Aeg 14.19,62 tagas võistluses 6. koha. Võitis maailmaklassist ajaga 13.08,94 Isiah Koech Keeniast.

Andi Noot lõpetas 1500 m jooksu isikliku rekordi ja 7. kohaga. Tema aeg 3.43,75. Võit jällegi Keeniasse, Elijah Manangoi võidutulemus 3.36,81. Kaur Kivistik sai A-finaalis ajaga 4.06,32 viimase ehk 13. koha.

Eelinfo:

400 meetri tõkkejooksus teeb kaasa Rasmus Mägi, kes on ka võistluse kindel favoriit. Kui Mägi hooaja tippmark on 49,14, siis kõigi ülejäänud meeste tänavune parim aeg jääb vahemikku 49,84 - 50,35. Äramärkimist väärivad vast kuubalane Omar Cisneros (rekord 47,93; hooaja tippmark 50,27) ja Soome rekordimees Oskari Mörö (49,08; 50,07).

1500 meetri jooksus on stardis nii Kaur Kivistik (3.43,83; 3.44,69) kui Andi Noot (3.44,42; 3.46,56), kellel on tugevas rahvusvahelises konkurentsis hea võimalus parandada isiklikke rekordeid.

Priit Aus (14.28,26; 14.32,92) osaleb Turus 5000 meetri jooksus, kuid tema isiklik rekord on tugevamatest startijatest enam kui pooleteise minuti võrra kehvem.

Kõrgushüppes teeb kaasa Eleriin Haas (1.94; 1.80), kes pole ilmselt kunagi oma teisel kodumaal võisteldes nii kõva konkurentsi kogenud. Lisaks Haasile on isiklik rekord 1.90 või rohkem norralannal Tonje Angelsenil (1.97), ungarlannal Barbara Szabol (1.92) ja rootslannal Sofie Skoogil (1.90).

Õhtu peaala on mõistagi meeste odavise, kus asuvad lisaks kohalikele ehk Tero Pitkämäkile, Antti Ruuskanenile, Ari Manniole ja Teemu Wirkkalale võitu püüdma ka egiptlane Ihab Abdelrahman ja sakslane Thomas Röhler. Meeste 110 meetri tõkkejooksus teeb kaasa endine maailmarekordimees, kuubalane Dayron Robles.

Kui tänavu on Paavo Nurmi mängud kavas tugevuselt teises maailma kergejõustikusarjas, siis juba 2017. aastal loodetakse Turus korraldada Teemantliiga etapp.

Tänasest võistlusest teeb Soome Yle2 kolmetunnise (18.00-21.00) ning Eurosport 2 kahetunnise ülekande (19.00-21.00).