Teisipäev 9. juuni kell 18 ollakse lõunanaabritega vastamisi Raplas ning kolmapäeval 10. juuni kell 17 Pärnus. B-koondis on vaheetapp/puhvertsoon laiale valikule mängijatest pääsemaks varasügisel A-koondisesse, kes alustab ettevalmistust novembris algavaks EM-valiktsükliks.

Eesti korvpalliliit kutsub: "Tule kaasa elama!" Tasub tõesti tulla, sest B-koondises on mängijaid, kes sisult on A-koondise mängijad. Lisaks on siin tegijaid, kelle igapäevane korvpallielu möödub väljaspool Eestit ning keda siinmail sageli tegutsemas ei näe. Nagu näiteks Maaja Bratka, Trine Kasemägi, Rosemary Rits.

Ka teatas oma soovist osaleda Lätiga mängudes koduse meistriliiga playoffi suurim korvikütt Kerttu Jallai. Liiga Tähtede Viisikust on rivis ka Birgit Piibur ja Kadri-Ann Lass. Kaheksa naist on „ametlikult“ B-koondise tsüklist vabastatud.

Koondis koguneb pühapäeva õhtul Tallinnas. Esimene mäng on teisipäeva õhtul. „Ma arvan, et pühapäeval on mul kohal ehk 15 mängijat 19st. Mõned on kirjutanud, et teatud põhjustel ei saa tulla, aga ma peast siin Debreceni harjutusväljakul ei suuda neid nimetada,“ sõnas Jaanus Levkoi, kes juhendab parasjagu U18 neidusid 3x3 MMil Ungaris.

Laagrisse kutsuti kõik 19 B-koondise kandidaati ja nende hulgast selgub, kes mängib.

1. Birgit Piibur
2. Jane Svilberg
3. Janeli Lilleallik
4. Marit Maaring
5. Marie Roosalu
6. Tatjana Razguljajeva
7. Anastassia Ptitsõna
8. Kadri-Ann Lass
9. Kerttu Jallai
10. Trine Kasemägi
11. Annika Köster
12. Kadri Uiga
13. Kerli Haas
14. Janett Perv
15. Maaja Bratka
16. Rosemary Rits
17. Greeta Üprus
18. Ellen Anett Põldmaa
19. Mailis Pokk