Käesoleva sajandi alguses Eesti poksikoondist esindanud, kuid tegelikult Pihkvast pärit Artur Akavovi vastaseks on valitsev Lõuna-Ameerika keskkaalu meister, argentiinlane Claudio Ariel Abalos.

Kogenud 34-aastane poksija on karjääri jooksul pidanud 44 matši, millest võitnud 28 ja viigistanud 4. Mehe viimased kaheksa lahingut on kõik olnud tiitlimatšid, mis tähendab, et tegemist on äärmiselt kogenud poksijaga. Nendest kaheksast matšist on ta võitnud viis ja viimases neljas matšis pole mees kaotust tunnistanud.

Tartus treeneri Artur Sinilille all poksikarjäärile suure lükke saanud Akavov pidi algselt poksima WBO-sarja rahvusvahelisele tiitlile, kuid segadused sarja juhatuses ei lubanud meistrivööd Tartusse.

„Akavov lubas meile tiitlimatši ja nagu näeme – ta on sõnapidaja mees! Mitte kunagi pole Eestis leidnud varem aset profipoksi MM-tiitlimatš ja mitte kunagi pole meil üles astunud sellisel tasemel Ameerika maailmajao poksija. On suur rõõm, et saame suurepärases Tartu linnas näidata publikule nii maailma tipu lähedal kui ka kohaliku taseme parimaid profipoksijaid,“ on ürituse peakorraldaja Est Promotionsi juhatuse esimees Tõnis Grinkin positiivselt meelestatud.

Akavov on pidanud karjääri jooksul 14 matši, võitnud neist 13 ja hetkel on käsil kaheksamatšiline võiduseeria.

Abalose näol on tegemist esimese Argentina poksijaga, kes Eestis üles astub. Lõuna-Ameerika suur riik on lisaks jalgpallile armastanud alati ka poksi. Nii näiteks valiti 2012. aastal riigi parimaks sportlaseks mitte kaasaja jalgpallivõlur Lionel Messi, vaid profipoksi endine maailmameister Sergio Martinez.

Lisaks võimsale tiitlimatšile astuvad ringi kohalikud tipud Edvin-Erik Kibus, Ott Remmer, Pavel Semjonov ning Alexei Tsiatsiasvili.

Piletid müügil Piletilevis (SIIN).

Kiirelt maailma tippu pürgiv Maardu poksija Semjonov sai hiljuti võimaluse võidelda esimese eestlasena IBF-sarja Lääne- ja Ida-Euroopa profipoksi tiitlile, kuid pidi Hispaanias vastu võtma napi kaotuse. Küll aga astub mees Tartus ringi tohutu kogemustepagasiga.

Maailma tipu lähedal olev taipoksija Edvin-Erik Kibus teeb Tartus karjääri teise ametliku profipoksimatši.

WBF-sarja puhul on tegemist endise World Boxing Federations’iga, kuid eelmisest kümnendist alates tuleb sarja nimetada World Boxing Foundationsiks. Tegemist on kiirelt areneva profipoksi sarjaga, mis korraldab aastas üle 130 tiitlimatši.

Sarja peamiseks sihtturuks on USA, Austraalia ning Aafrika, mistõttu jagatakse selline tiitel Baltikumis välja esmakordselt!