Lauris Darzinš viis avakolmanikul lätlased juhtima ning ka teisel mänguperioodil näitasid meie lõunanaabrid head mängu, kuigi väravaid rohkem ei sündinud.

Kolmandal kolmandikul sai lätlastele saatuslikuks Janis Spruktsi viieminutiline karistus, mille Michael Wolf peatselt ära realiseeris. Pikast vähemuses mängimisest väsinuna lasid lätlased kaks ja pool minutit enne kohtumise lõppu sakslastel ka võiduvärava visata - autoriks Matthias Plachta.

A-alagrupis alistas Tšehhi eile 4:0 Austria. B-alagrupis sai USA 1:0 võidu Taani ja Norra 3:1 võidu Sloveenia üle.

Et tugevaimast divisjonist väljalangemist vältida, tuleb Lätil täna Austriat võita.

A-alagrupp: Kanada 12 (4-st mängust), Rootsi 11 (5), Tšehhi 10 (5), Šveits 8 (4), Saksamaa 6 (5), Prantsusmaa 3 (4), Austria 2 (4), Läti 2 (5) punkti.

B-alagrupp: USA 12 (5), Valgevene 10 (4), Soome 9 (4), Venemaa 9 (4), Slovakkia 7 (4), Norra 6 (5), Taani 1 (5), Sloveenia 0 (5) punkti.