Vedehinilt võeti 5. veebruaril 2015. aastal Keenias Eldoretis võistlusväline uriiniproov, mis sisaldas keelatud ainet trimetasidiini . Keelatud aine kasutamise tõttu süüdistab IAAF Nikolai Vedehinit reegli 32.2 (a) rikkumises, mis puudutab keelatud aine sisaldumist sportlase proovis. Lisaks süüdistatakse Vedehinit antidopingu reeglite rikkumises IAAFi reegli 32.2 (e) põhjal, mis tähendab dopingukontrolli mistahes osaga manipuleerimist või manipuleerimise katset, teatas Eesti Kergejõustikuliit pressiteates.

Otsuse karistuse osas langetab vastavalt IAAFi reeglitele sportlase koduriigi vastav institutsioon ehk Eesti Dopinguvastane Distsiplinaarkolleegium. Kuni karistuse määramiseni kehtib Vedehinile ajutine võistluskeeld.

Vedehin loobus B-proovi avamisest. „Jooksja on tunnistanud Trimetazidine’i kasutamist, kuid enda sõnul ta ei teadnud, et aine on võistlusvälisel perioodil keelatud ja ta pani selle kirja ka proovi andes. Süüdistust reegli 32.2 (e) rikkumise osas ei ole Vedehin jõudnud veel kommenteerida – ta ei viibi praegu Eestis ning selle teema sisuline arutamine on seetõttu raskendatud,“ ütles Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

Vedehin on andnud alaliidule teada oma valmisolekust teha uurimisega koostööd: „Soovin anda ja olen valmis selgitusteks ning igasuguseks koostööks, et see asi saaks õiglase lahenduse.“

Lühikese aja jooksul on antidopingu reeglite rikkumises süüdistuse saanud kaks Eesti jooksjat. „Maailma Antidopinguagentuur ja Eesti Antidoping teevad võitluses keelatud ainete ja meetodite vastu sihikindlat tööd koos IAAFiga. Eesti Kergejõustikuliit teeb igakülgset koostööd IAAFi ja Eesti Antidopinguga,“ märkis Teigamägi.

Vedehin lõpetas aasta tagasi koostöö treener Harry Lembergiga ning treenib viimase sõnul peamiselt Venemaal oma tüdruksõbra Jelena Sedova treeninggrupis.

Alles veebruarikuus sai dopingusüüdistuse teine Eesti pikamaajooksja Ilja Nikolajev, kellel leiti anomaaliaid bioloogilises passis. IAAF algatas Nikolajevi suhtes uurimise vereprofiili alusel, mis oli koostatud seitsme võistlusvälise vereproovi põhjal vahemikus 16. aprillist 28. novembrini 2013 ning mis oli IAAFi adaptiivmudeli põhjal vähemalt 99,9-protsendilise tõenäosusega ebanormaalne.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena