Bigbank Tartu alistas kodupubliku ees teist päeva järjest RTU/Robežsardze ja tagas 2:1 seeriavõiduga koha järgmisel nädalavahetusel toimuval Schenkeri liiga Final Four'il, kirjutab volley.ee. Täna olid tartlaste võidunumbrid 3:1 (19, 16, -18, 14). Tartu meeskonna peatreener tõi kahe võidumängu edu võtmena välja võistkonnamängu. „Treenerina on mul õudselt hea meel, et nägin platsi peal ühtset võistkonda. Ka kõik pingilt sekkunud mängijad olid võistkonnale kasulikud," rääkis Ojamets.

Tänases kohtumises töötas võimsalt Tartu meeskonna blokk, kust tuli koguni 16 punkti. Sel korral ei olnud blokikuningaks aga mõni keskblokeerija, vaid hoopis nurgaründaja Robert Täht kuue blokipunktiga. Ta oli pidurdamatu ka rünnakul, lüües 28 tõstest punktiks 20. Lisaks Tähelt ka üks serviäss ja kogusaldoks seega 27 punkti (efektiivsus +20). Tartu oli täna lätlastest üle nii rünnakul (50,6 vs 39,6 protsenti) kui ka vastuvõtul (71 vs 63,1 protsenti).

„Meil oli veerandfinaalis raskeima vastane ja ka psühholoogiliselt olime enne veerandfinaale kehvemas seisus kui Riia. Suutsime aga olukorrast välja tulla," võttis Ojamets veerandfinaalseeria kokku.

Põhiturniiri kaheksandana lõpetanud Rakvere Võrkpalliklubi andis esikoha saanud TTÜ-le küll võimsa lahingu, ent natukene jäi edasipääsust siiski puudu. Otsustava kohtumise võitis TTÜ 3:2 (20, -18, 18, -23, 7). Viimases geimis oli Rakvere püstihädas Daniel Macieli servidega. Neljal korral lendas pall vastuvõtust otse TTÜ poolele. Pakutud kingituse võtsid pealinnaklubi mängijad ka vastu ja lõid pallid võrgu pealt koheselt punktideks. Mängu kokkuvõttes edestas TTÜ vastaseid selgelt rünnakuprotsendilt (54,7 vs 41,7). Võitjate suurim punktitooja oli 17-ga Sander Rätsep, Rakverele tõi Reidel Alfonso Gonzalez Toiran 21 punkti.

Kolmandas tänases mängus alistas Selver Tallinn Poliurs/Ozolnieki 3:1 (21, 22, -21, 23).

Poolfinaalides kohtuvad TTÜ ja Bigbank Tartu ning Pärnu ja Tallinna Selver.

Mängud täispikkuses:
TTÜ - Rakvere:
Selver - Poliurs/Ozolnieki: