„Jõgeva on kujunenud üheks kabe oluliseks keskuseks Eestis,“ ütles Jõgeva linnapea Aare Olgo. „Jõgeval toimib edukalt üks aktiivsemaid kabeklubisid Eestis ning peale on kasvamas uus noor põlvkond tugevaid mängijaid. Mul on hea meel tervitada Jõgeval Eesti kabeparemikku ning loodan omalt poolt, et meie linna nooremad ja vanemad huvilised leiavad sellelt turniirilt veelgi indu hakata ka ise tegelema kabega. Linnarahval on võimalik võistluste kulgu ise vaatamas käia,“ lisas Olgo.

„Oleme viimastel aastatel korraldanud vene kabe Eesti meistrivõistlusi maakonnakeskustes – et kabet üle Eesti laiemalt populariseerida," rääkis Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. „Sel aastal korraldasime vene kabe Eesti meistrivõistlused Narvas ning nüüd on järg Jõgeva käes. Mul on väga hea meel, et Jõgeva linn ja kabeklubi on selle turniiri korraldamisele õla alla pannud. Jõgeva Kabeklubi on viimastel aastatel korraldanud palju kõrgetasemelisi võistlusi. Ma olen ise mitmetel turniiridel siin mängimas käinud ja tean, et Jõgeva on koht kuhu tullakse alati meeleldi võistlema.”

Korraga toimuvad nii Eesti meeste 60. meistrivõistlused kui ka Eesti naiste 43. meistrivõistlused rahvusvahelises kabes, kus osaleb ca. 25 võistlejat, kelle hulgas on suurmeister Urmo Ilves ning mitmekordne Eesti meister Kaari Vainonen.

Eesti Kabeliit (www.kabeliit.ee) asutati 22. aprillil 1990. Rahvusvahelise Kabekonföderatsiooni (FMJD) liikmeks võeti Eesti Kabeliit vastu 19. oktoobril 1991. Eesti Kabeliit on Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC) asutajaliige 13. augustil 1998, mis asutati samuti Tallinnas ning on Eesti Olümpiakomitee liige. Eesti Kabeliidul on 15 liikmesklubi. Eestis harrastatakse mitut kabeliiki, kõige suurema kandepinnaga on vene kabe ja rahvusvaheline kabe (vastavalt 64-ruuduline ja 100-ruuduline kabe). Aktiivseid kabe harrastajaid on Eestis üle 1 000. Eestis on palju kõrgetasemelisi kabetajaid, teiste seas kolm rahvusvahelist suurmeistrit: Urmo Ilves, Arno Uutma ning Kaido Leesmann.