Koheselt pärast 16. augustil lõppevat Filter karikasarja saab värske üldvõitja stažöörilepingu Lätis registreeritud Rietumu-Delfini tiimiga ning seeläbi teha tiimiga kaasa hooaja viimane kolmandik kõrgetasemelistel võistlustel Aasias. Ainsaks tingimuseks on see, et kuna rahvusvahelistest reeglitest tulenevalt saab stažööriks olla kuni 23-aastane rattur, siis juhul, kui võitjaks osutub vanem mees, saab eksklusiivse auhinna endale esimene reeglitele vastav rattur ning ülejäänud read auhinnatabelis liiguvad sellevõrra ülesse.

„Idee ainulaadse auhinna välja panemiseks pälvis koheselt sooja vastuvõtu Rietumu-Delfini juhtide seas,“ kinnitas sarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Tegemist on ambitsioonika meeskonnaga, kes on huvitatud uute talentide värbamisest ning tihedast koostööst Eesti rattaringkondadega. Filter maanteekarikasarjal on omakorda alati olnud eesmärgiks lisaks rahvaspordi edendamisele olla ka hüppelauaks kohalikele noortele. Võitjale Rietumu-Delfiniga liitumisvõimaluse andmine ühtis suurepäraselt meie mõlema eesmärkidega.“

Juhul, kui sarja üldvõitja ja Rietumu-Delfini vahelises koostöös stažööriperioodi vältel tõrkeid ei esine, siis sõlmitakse hooaja lõpus sarja võitjaga ka profileping 2016. aastaks. Seega saab sarja tänavune võitja suure tõenäosusega püsivalt siirduda profileeri.

Rietumu-Delfin asutati 2002. aastal, viis hooaega hiljem hakati maantee profimeeskonnana osalema rahvusvahelistel võistlustel. Varasematel aastatel on Rietumu-Delfinis taustajõududena tööd teinud Jaan Kirsipuu ja Rene Mandri. Sel hooajal kuuluvad eestlastest klubisse Reijo Puhm ja Peeter Pruus.

Kuuest etapist koosnev Filter maanteekarikasarja uus hooaeg algab 9. mail Kuusalu 22. rattaralliga ning klassikaliselt on sari suunatud lisaks kodumaal sõitvatele tippudele ennekõike siiski rahvasportlastele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid