Katalaanid viis veerandtunnise mängu järel juhtima Lionel Messi, edu suurendas kaheväravaliseks Luis Suarez 26. minutil.

Kuigi Mikel Rico vähendas 60. minutil seisu minimaalseks, tegid Lionel Messi (ametlikult läks kirja Athleticu omaväravana) ja Neymar neli minutit hiljem seisuks juba 4:1.

Aritz Aduriz tõi Athleticu 67. minutil veel kahe värava kaugusele, ent Xabier Etxeita 75. minuti punane kaart ja Pedro Rodriguezi 86. minuti tabamus kindlustasid kolm punkti lõplikult Barcelonale.

Messil on nüüd La Ligas 23, Neymaril 16, Pedrol 5 ja Suarezil 3 väravat.

Päev varem Madridi Atleticolt šokeeriva 0:4 kaotuse saanud Madridi Reali (54 p) edu Barcelona (53 p) ees kahanes ühele punktile. Tiitlikonkurentsis püsib veel ka Atletico (50 p) ise. Bilbao on 23 punktiga tabelis 13. kohal.

Bilbao Athletic 2:5 FC Barcelona