Teatavasti pääsevad neli paremat Eesti klubi ühisliiga baasil mängima Eesti meistrivõistluste poolfinaali. Seega üks alumise vahegrupi klubidest – Audentes, Rapla või Tartu Ülikool - on üleliigne. Hetkel on Noortekoondisel kolm võitu, Raplal ja TÜ-l kaks. Kuid lähiajal on suur hulk mänge ees.

Kosk tõi Rapla järele

Audentes oli tõele au andes ses kohtumises domineerivam pool. Teisel veerandil juhtisid nad korraks juba 27:12, poolajaks oli seis 37:30. Kolmandal veerandil tuli Rapla mängu tagasi, tabades mitu viset eemalt (tabavad kolmesed ses mängus 7-0 Raplale). Viimast veerandit alustati Audentese 50:47 eduseisul.

Viis minutit enne lõppu oli Audentes ees 58:49, kuid siis haaras Kaia Kosk (Rapla) mänguohjad – ta tõi kaheksa punkti järjest seisuks 58:57 ning lõpuni jäi vaid 42 sekundit. Olnuks viik, kui Kosk sel hetkel tabanuks mõlemad vabavisked.

24 sekundit enne lõppu tabas omakorda Mariann Adelbert kahest vabaviskest ühe (Audentes ees 59:57) ning kaheksa sekundit enne lõppu Kaia Kosk taas ühe (59:58). Koos lõpusireeniga tabas Marie Roosalu kahepunktivise (sööt Annabel Aer) – 61:58.

Rapla visked pole tasakaalus
Viimase kahe minuti jooksul juhtus veel: Rapla poolel viskas kolmese mööda Greeta Üprus, kahese möäöda Kaari Kamp, Kosk sai ühe kaitselaua ja tegi ühe pallikaotuse, lisaks niisiis vabavisked 4st 2. Noortekoondise poolel väärib tähelepanu, et neli erinevat neidu said kätte olulise kaitselaua, Kadri-Ann Lass tegi ka ühe vaheltlõike.

Silmatorkavaim erinevus protokollis oli kahepunktivisete skaalas: see 43 vs 24 % Audentese kasuks, kolmesed aga 41 vs 0 Raplale (17/7 ja 5/0), vv 65 vs 62 % Audentese kasuks. Laud 49-40, korvisöödud 16-8, pallikaotused 18-10.

Võitjate poolel tõi Kadri-Ann Lass 23p+8lp+6rs, Mariann Adelbert 13+7+4, Marie Roosalu 8+9+3 ja Sandra Tael 7+4lp; Rapla silmapaistvamad olid Kaia Kosk 22+7+3+5vl, Greeta Üprus 13+5lp ja Kristel Viljus 8+4lp.

Raplat saadab juba mitmendat kohtumist järjest väga kehv visketabavus. Pärast eelmist mängu Liepajaga tunnistas peatreenerToomas Annuk: „Pigem üritati korvini jõuda individuaalselt ning seda mitte kõige targemate sooritustega.“