Viiendal regatipäeval oli Miamis vaikne tuul, hommikul kiirusega 3-4 m/s, päeva jooksul aga tuul vaikis 1-2 m/s-ni.

Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) võttis Miami MK etapi kokku nii: „Minu jaoks sai tänasega MK-etapp Miamis otsa. Üks väga vaikses tuules sõit lõppes minu jaoks 19nda kohaga, mis tõstis mind lõppkokkuvõttes 26ndaks. Loomulikult pole see, milleks tean end võimeline olevat ja mida siit tahtsin, kuid positiivset oli sellele vaatamata küllaga, nädal polnud sugugi üleni negatiivne. Finaalides suutsin tihti esimeselt ringilt tulla top 15, kuid teised vastutuule otsad ei suutnud enam tuulega jutule saada ja kaotasin kõvasti kohti. On, mille peale mõelda ja mida kõrva taha panna, tagasi ei saa, seega siit ainult edasi!“. Enne esikümnele peetavat medalisõitu juhib võistlust britt Nick Thompson ühe punktiga sakslase Philipp Buhli ees.

Finn klassis lõpetas Lauri Väinsalu (ROPK) viimased kaks eelsõitu 9. ja 31. kohaga ning saavutas regati kokkuvõttes 20. koha. Harles Liiv (Kalev Jahtklubi) sai täna kirja 26. ja 24. koha ning lõpetas regati 25. positsioonil. Regati on juba enne medalisõitu võitnud eelsõidud ülekaalukalt parimana purjetanud maailmameister Giles Scott Suurbritanniast.

Laser Radial klassi purjetaja Anna Pohlak (TJK): „Täna hõbefliidil veele saada ei õnnestunudki, sest tuul sai lihtsalt otsa. Minu tulemuseks siit MK etapilt siis 48. koht. Oli head ja halba ja samas ka väga palju loteriid. Eks järgmisel võistlusel ikka uue hooga ja tublimini!“ Medalisõitu läheb esikohalt hollandlanna Marit Bouwmeester ühepunktise eduga taanlanna Anne-Marie Rindomi ees.

RS:X klassis lõpetas noor surfar Keit Järve (Solosailing/SRA NYCS) oma esimese maailma karika etapi 35. kohaga. Esikoha on kindlustanud enne medalisõitu britt Bryony Shaw.

MK Miami etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpiaklassides kokku 856 purjetajat 63 riigist.