Eesti sportlasi on võistlustules 21:
· iluuisutajad Diana Reinsalu ja Daniil Zurav;
· kahevõistlejad Klaus Mark Kolpakov, Ainar Pikk ja Risto Raudberg;
· laskesuusatajad Marko Koskinen, Brita Liivamaa, Hannes Moor, Jüri Uha, Mari Uha ja Anneliis Viilukas;
· murdmaasuusatajad Karoliine Kuus, Hanna Britt Laursoo, Martin Luts, Mariel Merlii Pulles, Karl Erik Rabakukk ja Taavi Valter Taveter;
· mäesuusatajad Tuule Laine ja Juhan Luik;
· suusahüppajad Artti Aigro ja Sandra Sillaste.

Nädala jooksul võistlevad 900 noort sportlast vanuses 14-18 eluaastat 45 Euroopa riigist. Mõõtu võetakse kaheksal spordialal: iluuisutamine, jäähoki, kahevõistlus, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine ja suusahüpped.

Olümpiafestivalid on noortele sportlastele hüppelauaks suurde sporti. Esimene suveolümpiafestival toimus Brüsselis 1991. aastal, taliolümpiafestivale on korraldatud alates 1993. aastast. Esimene Itaalias Aostas toimunud taliolümpiafestival oli Eestile edukas – meie sportlased võitsid sealt hõbe- ja pronksmedali. 2009. aastal Slask-Beskidys võitis iluuisutaja Viktor Romanenkov seni ainsa kuldmedali ning viimasel festivalil 2013 Brasovis esines laskesuusataja Tuuli Tomingas pronksmedali vääriliselt.

Euroopa noorte taliolümpiafestivali korraldamist koordineerib Euroopa Rahvuslike Olümpiakomiteede Ühendus (EOC). Festivali kavas ei või olla vähem kui seitse ega rohkem kui üheksa spordiala. Kõik alad peale jäähoki ja kahevõistluse peavad olema nii noormeestele kui ka neidudele. Kohustuslikud alad, mis peavad igal juhul programmis olema, on jäähoki, laskesuusatamine, lumelaud, suusatamine (mäe- ja murdmaasuusatamine) ja uisutamine (lühiraja ja/või iluuisutamine). Lisaks võib kavva võtta ühe järgmistest aladest: jääkeegel, kahevõistlus, kelgutamine ja suusahüpped. Esimest korda noorte olümpiafestivalide ajaloos on korraldajamaaks kaks riiki.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena