Lisaks karikavõistlustele peetakse klassis Optimist, Zoom8, Laser 4,7, Laser Radial ja Laser Standard ka Eesti meistrivõistluste arvestust.

Avakõnes tervitas Tallinna Jahtklubi kommodoor Egon Mats kõiki purjetajaid, treenereid, lapsevanemaid, kohtunikke ning korraldajaid ning avaldas heameelt aasta-aastalt kasvava võistlejate ning väliskülaliste arvu üle. Tänavusel regatil on osalemas 51 purjetajat Lätist, Leedust ja Soomest.

Esimesel võistluspäeval peeti kõigis klassides 2 võistlussõitu. Kõige arvukama osavõtjate arvuga Optimist klassis näitasid esimesel päeval parimat minekut Martins Atilla Riia Jahtklubist, Radvilas Januolis Leedust ning parima eestlasena Marcus Univer Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Zoom8 klassis hoiab esikohta täna mõlemad sõiduvõidud võtnud Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist, teine on Jakob Haud (ROPK) ning kolmas Julius Hendrik Tarand (ROPK).

Laser 4,7 klassis kuulub esikoht Daniel Tõeväljale (ROPK), teine on tema klubikaaslane Bo Aaron Kooser ning kolmas Mihkel Šesterikov (SMS). Tugevatasemelises Laser Radial klassi fliidis oli täna parim värske juunioride maailmameister Monika Mikkola Soomest. Teine koht kuulub Viktorija Andrulytele Leedust ning kolmas tema kaasmaalasele Milda Eidukeviciutele. Parima eestlasena on Anna Pohlak (TJK) neljandal kohal.

Olümpiaklassis Laser Standard asus esimese päeva järel juhtima Karolis Janulionis Leedust. Võrdse arvu punktidega on meie põhjanaaber Kaarle Tapper teisel kohal. Kolmas koht kuulub täna samuti soomlasele Mattias Lindforsile. Parima eestlasena on Kaarel Kruusmägi (SMS) viiendal kohal.

Ainsas kahemehe paadiklassis tegid parimad sõidud õdede-vendade paatkonnad. Esikohal on Tallinna Jahtklubi purjetajad Juuso ja Henri Roihu. Teisel kohal on Cecilia ja Catharina Sandman Soomest ning kolmandal Ardi ja Paul Bogdanov (TJK).

Tallinna Jahtklubi Karikavõistluste toimumist toetavad NG Investeeringud, Matek, Lasita Aken, Elke Auto, Mustakivi Auto, Nordecon, Aeroc.