Mängu skoori avas 14. minutil küll Burnley poolkaitsja Scott Arfield, ent pikka pidu 73 000 elanikuga väikelinna meeskonnal polnud.

Juba kolm minutit hiljem tõi tabloole viigiseisu Inglise kõrgliigas debüüdi teinud Diego Costa, kes Branislav Ivanovici tsenderdusest tulnud palli lähidistantsilt väravasse suunas.

Omakorda neli minutit hiljem, 21. minutil, andis Cesc Fabregas imelise söödu Andre Schürrlele, kes palli kindlalt väravavahist mööda saatis ja Londoni klubi juhtima viis.

34. minutiks oli Chelsea eduseis juba 3:1, sest suvel Barcelonast üle tulnud Fabregase täpse nurgalöögi suunas peaga väravasse Ivanovic. Rohkem väravaid ei löödud.

Kui ereda tähena kiideti pärast mängu Fabregast, siis palju kõneainet pakkus ka Jose Mourinho valik väravavahi positsioonile. Kümme aastat klubis põhiväravavahi rolli kandnud Petr Cechi hiilgeajad Londonis paistavad vähemalt hooaja esimese mängu põhjal läbi olevat - teda asendanud noor Thibaut Courtois tegi mitu suurepärast tõrjet.

Esimese vooru järel on Inglise liigas kolm punkti lisaks Chelseale Manchester Cityl, Londoni Arsenalil, Liverpoolil, Swanseal, Aston Villal, Tottenhamil ja Hull Cityl.