Nagu Tel-Avivis, Stockholmis, Viinis või Helsingis, nii tänavu esmakordselt ka Rakveres 16. augustil. Eesti Ööjooksu start ja osalemine toimub sündmuse ametlikus särgis.

„Oleme lõpuks jõudnud sinna välja, et pakkuda oma osalejatele ühte unikaalseimat liikumiselamust ja seda alla 17 000 elanikuga Rakveres,“ rääkis Eesti Ööjooksu peasekretär Riina Ignatov, kelle sõnul start ühtses särgis loob augusti õhtul Rakveres unustamatu elamuse, kus külg külje kõrval saavad osalejad tundma ühtekuuluvustunnet, energiat ja jõudu. „Enese ees ja ümber punase inimmere nägemine, mis katab kogu tänavate ulatuse on võimas vaatepilt, mida ei leia kusagilt mujalt Baltikumis. See teebki Rakvere, Eesti Ööjooksu ja kõik ööjooksjad unikaalseks,“ lisas Ignatov.

Ööjooks on suveelamus kogu perele, sest tegevusi jätkub nii naistele, lastele, kui ka meestele. Keskväljakul saab tutvuda arvukate Ööjooksu partnerite väljapanekutega, osta erinevaid tervise- ja sporditooteid. Toimub ilutulestik ja Aqva Spa ööujumine ning lastele on avatud Mõmmi tegevuste telgid ja batuudimaa.

Stardimaterjale väljastatakse osalejatele võistluskeskuses Rakvere Keskväljakul (Turu plats 2 II korrusel) 15. augustil kell 16.00-21.00 ja 16. augustil kell 12.00-21.00. Võistluskeskuses saab registreerida 5 ja 10 km ajavõtuta distantsidele ja Mõmmi jooksudele. Kohti on piiratud koguses.

Ööjooksu õhtut alustavad varakult lõbusad Mõmmi lastejooksud, mis algavad Rakvere Keskväljakul kell 18.30. Ratastoolis sportlaste võistluse start antakse vahetult pärast Mõmmi lastejooksude lõppu, orienteeruvalt kell 20.00 Rakvere Keskväljakul. Kell 21.00 avatakse Eesti Ööjooksu stardikoridorid.

Esmalt lähevad kell 21.30 21,1 km ajavõtuga rajale eliit ja harrastajad, kellele järgnevad viieminutilise vahega 10 km harrastajad ja eliit. 21.40 stardivad ajavõtuta 10 km raja läbijad ja kell 21.45 antakse start 5 km pikkuse distantsi osalejatele.

Punaste särkide merele annab vürtsi Oriflame´i kostüümijooks. Osalejad stardivad kell 21.45 oma stardigrupis esimestena (enne 5 km startijaid) ning Oriflame tänab esimest 200 kostüümis finišeerujat toreda kingitusega.

Parimate autasustamine toimub Rakvere Keskväljakul alates kella 23.00st.

Eesti Ööjooks on Virumaa suurim suvesündmus, kus lustivad kõik eagrupid. Atraktiivsed rajad, 32 meelelahutuspunkti, tulemöll, ilutulestik, superauhinnad Viking Line´ilt, Selverilt ja Aqva Spa´lt ning loomulikult parimad Rakvere kaasaelajad.

Tänavu on Eesti Ööjooksu stardis üle 6000 osaleja Eestist ja 14 välisriigist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid