Sulgpalliõhtut alustas meeste paarismäng, kus vastamisi olid Raul Must-Ville Lang ja Heiko Zoober-Sten Rääbis. Põnevast, 5-geimilisest mängust väljusid võitjatena noored sulgpalliklubi Triiton mängijad Rääbis-Zoober geimidega 11-7; 8-11; 8-11; 11-10; 11-10.

Järgnenud naiste üksikmängus olid vastamisi Sale-Liis Teesalu ja 11-kordne Eesti meister Kati Tolmoff. Tulemusega 11-5; 11-3; 9-11; 11-0 võitis kohtumise tippsporti naasev Kati, kelle jaoks Sulgpalliõhtu oli ühtlasi soojenduseks sama nädala teises poole Venemaal, Gatšinas toimuvale MK-etapile White Nights. Eesti kõigi aegade parim naissulgpallur teeb tugevalt trenni, et uuesti tippvorm saavutada ja ootab head tulemust Venemaa turniirilt.

Õhtu peakohtumise – pineva duelli 9-kordse Eesti meistri Raul Musta ja 10-kordse Soome meistri Ville Langi vahel võitis soomlane geimidega 6-11; 7-11; 11-8; 11-2; 11-9. Kommenteerides mängu sõnas Ville, et tal oli õnne kohtumine võita muutes peale kahte kaotatud geimi taktikat ja mängides rohkem kaitsvat mängu. Ville sõidab koos Eesti mängijategaTartust otse Venemaale, Gatšina turniirile, kus omades meeste üksikmängus 1. paigutust on eesmärgiks ainult võit.

Esmakordselt Eestis katsetati sulgpalliõhtu kohtumistel uut punktisüsteemi, kus mängiti 5 geimi 11-punktini. Sportlaste jaoks muudab uus süsteem mängu pingelisemaks, kus iga punkt on arvel ja eksimusi ei tohi enadle lubada. Augustist novembrini proovitakse ut süsteemi ka rahvusvahelistel turniiridel, misjärel Rahvusvaheline Sulgpalliliit otsustab, kas jätkatakse senise kolme geimilise ja 21 punktini mängitava korra alusel või võetakse kasutusele uus süsteem, kus mängitakse 11 punktini ja viis geimi.