Regati kolmanda päeva hommik oli kõike muud kui tore mereleminekuks. Vihma kallas nagu oavarrest ja iiliti kuni 7 m/s puhunud idatuul testis nii noori purjetajaid kui ka korraldajaid. Sõidud algasid hommikul plaanitud ajal kell 11. Nii Optimistidele kui ka Zoom8-tele sai peetud 3 sõitu. Zoomide merelolekut pikendas veidi ka viimase sõidu eel pööranud tuul, mis sundis korraldajaid rada muutma vaid hetk enne stardivilet. „Oli ilus võistlus - peetud sai kõik plaanitud 9 võistlussõitu väga erinevates tingimustes ja muutlikes tuuleoludes," kommenteeris peavõistlusjuht Viljar Sepp.

Optimist klassis võttis 142 purjetaja seas regati võidu Zoya Novikova RUS1001 (RAUTU) Venemaalt 27 punkti ja seeriaga 2-1-4-4-2-(13)-3-4-7. Teise päeva järel liider olnud Jaakko Vauhkonen FIN1043 (HSS) Soomest ebaõnnestus tänases esimeses sõidus ja seeriaga 13-2-1-1-3-1-(25)-3-4 kaotas ta esikohale vaid ühe punktiga. Kolmanda koha sai 43 punkti ja seeriaga 7-9-2-1-6-4-13-1-(28) Patrick Schröder FIN1030 Soomest (HSS). Kolmanda kohaga võrdse arvu punktidega sai kõrge neljanda koha parima eestlasena Keith Luur EST206 (Pärnu Jahtklubi) - tema sõitude seeriaks kujunes 2-1-6-3-(14)-8-12-9-2. Oma kohti parandasid viimasel võistluspäeval nii Marcus Univer EST205 (ROPK) tõustes seitsmendaks  kui ka Kaarel Paal EST201 (ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikool), kes lõpetas regati kümnendana. Parima Eesti tüdrukuna lõpetas 22. kohal Helen Ausman EST178 (ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikool).

38. Spinnakeri regatt 2014, Zoya Novikova RUS1001, Optimist

38. Spinnakeri regatt 2014, Optimistid

Zoom8 klassis tõusis viimase päeva kahe sõidu võidu ja teise kohaga ülekaalukalt võitjaks Jakob Haud EST65 (ROPK) - tema sõitude seeria 4-(5)-1-2-1-4-1-2-1 ja punktisumma kokku 16 punkti. Teise koha sai 28 punkti ja seeriaga 1-1-2-(59OCS)-2-6-2-1 Edvin Therman FIN551 (NJK) Soomest. Ka kolmas koht läks Soome NJK klubisse - seeriaga 3-4-(12)-11-4-3-6-8-12 ja 51 punktiga võttis kolmanda poodiumikoha Veera Kaakinen FIN555. Esikümnesse mahtus veel 4 eestlast - Julius Henrik Tarand EST66 (ROPK) neljandana, Kristina Erisalu EST27 (Haapsalu Purjespordikool) viiendana, Sander Puppart EST60 (Saaremaa Merispordi Selts) kaheksandana ja Madis Mik EST58 (Tallinna Jahtklubi) üheksandana.

Auhindamistseremoonial tänas Talllinnasse tulnud suurt hulka noori purjetajaid Tallinna Linna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes koos purjetamise olümpiamedalist Tõnu Tõnistega ka parimatele auhinnad üle andis. Peaauhinna - Auto Forte poolt välja pandud jalgratta viib koju Optimistide võitja Zoya Novikova. One Sails poolt välja pandud Optimisti puri loositi 15 kuldlaevastiku parima vahel ja loosiõnn naeratas üheteistkümnenda koha saanud Walter Wahlroosile Soomest, klubist BSS.
38. Spinnakeri regatt 2014, Jakob Haud, Zoom 8

38. Spinnakeri regatt 2014, Zoom8

38. Spinnakeri regatil osales 200 osavõtjat 5 riigist - Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, ja Venemaalt. Nii kõrge osavõtjate arvuga on Spinnakeri regatt Eesti suurim svertpaatide võistlus. Soome Zoom8 klassi liit on lülitanud Spinnakeri regati Soome edetabeli võistluseks ja regatt on ka Zoom8 klassi Euro Karika üheks etapiks. Regati korraldab Eesti Optimist Klassi Liit koostöös ESS Kalev Jahtklubiga.

Regati õnnestumisele aitasid kaasa Universal Import&Export; LHV, Reval Café, Viking Line, Tallinna Linn, OtterBox, OneSails, Sportland & Helly Hansen, Auto Forte.