Pikkade traditsioonidega regati pidulik avamine toimub reedel, 27. juunil kell 12.30 Pirital, Kalev Jahtklubi lipuväljakul ning sellel osalevad ka EV kultuuriminister Urve Tiidus ja Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder. Noori purjetajaid tervitab ka Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper. Regati lipu heiskamise au kuulub regati noorimale osavõtjale.

Võistlussõidud algavad reedel kell 14 ja vältavad pühapäeva pärastlõunani. Kui tuule- ja ilmaolud lubavad, plaanib peavõistlusjuht Viljar Sepp pidada noortele purjetajatele 9 võistlussõitu. Regati lõpetamine ja noorte purjetajate autasustamine toimub pühapäeval, 29. juunil kella 17 paiku, sündmusel osaleb ka Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart.
Spinnakeri regatt 2013

Konkurents sellel võistlusel on tugev - 2013.a regatil tuli Eesti Optimist klassi purjetajatest kahekümne parema hulka 5 purjetajat, neist Kaarel Paal ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikoolist parimana saavutas kõrge kolmanda koha teise kohaga võrdse arvu punktidega. Võidu võttis Jakob Eklund Soomest ning teise koha sai Filip Szmit Poolast.  

Zoom8 klassis võitis regati Saara Tukiainen, talle järgnes Catharina Sandman ja kolmanda koha saavutas  Sam Stenman Soomest. Ka sel aastal lähevad võistlustulle viie osavõtva riigi parimad noored purjetajad Optimist ja Zoom8 klassis.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa Universal Import&Export; LHV, Reval Café, Viking Line, Tallinna Linn, OtterBox, OneSails, Sportland & Helly Hansen, Auto Forte.

Regati kiired uudised Facebookis https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt

Spinnakeri regatt 2013, Kaarel Paal, ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikool

Spinnakeri regatt 2013

Regati ajalugu sai alguse aastal 1976, kui Tallinn sai endale Moskva Olümpiamängude purjeregati korraldamisõigused ja toonase Loomingulise Tootmiskoondise Eesti Reklaamfilm juurde asutati sporditoimetus nimega Spinnaker ja mille eesmärgiks sai purjetamise populariseerimine. Esmakordselt toimus Spinnakeri regatt Optimist-klassile 1977.a ja see sai lühikese ajaga populaarseks kogu Nõukogude Liidus. Esimesed 11 aastat toimus regatt Harku järvel ja lisaks tugevale konkurentsile veel oli regati tõmbenumbriks alati ka rikkalik auhinnalaud. 

Alates 1989. aastast toimub regatt Tallinna lahel, kuna osavõtjate arv kasvas jõudsalt ja eesmärk oli Eestisse tuua rahvusvahelise Optimist klassi võistlus. Samast aastast korraldab regatti Eesti Optimist Klassi Liit ja Mart Meiel. „Eesti Vabariigi algusaastatel kadusid regatti toetanud organisatsioonid ja regatt kaotas ajutiselt oma sära ja suuruse. Alates aastast 2007 on Optimist klassi toetanud AS Lõhmus, Haavel ja Viisemann ning siis algas ka Spinnakeri regati uus tõus," räägib regati direktor Mart Meiel. 2010. aastast alates liitus Optimistidega sellel võistlusel ka Zoom8 klass. 

Kalev Jahtklubi on võistluse kodusadamaks olnud 20 aastat, kuna sellel klubil on palju plusse suurregattide korraldamiseks. Kalev Jahtklubi ja selle võistlusametnikud on andnud suure panuse regati kvaliteedi kasvu ja võistlejate arvu suurenemisse. Viimaste aastate regati kasvu kajastavad kõige ilmekamalt arvud: 2010.a võistlejaid kokku 97 (69+28); 2011.a 133 (97+36), 2012.a 153 (114+39) ja 2013.a  202 (145+57). Sulgudes olev esimene arv näitab Optimistide arvu ja teine Zoomide arvu. 

Spinnakeri regatt 1985