Teises ringis kohtub Kanepi maailma edetabelis 65. kohal asuva kasahhitari Jaroslava Švedovaga, kes alistas teisipäeva õhtul tund ja 59 minutit kestnud kohtumises tšehhitar Kristyna Pliskova (maailma edetabeli 98.) 3:6, 6:4, 8:6.

Kanepi asus esimeses setis kiirelt 3:0 juhtima, murdes teises geimis Jankovici pallingu. Seejärel hoidsid mõlemad kindlalt oma servi kuni Kanepi 6:3 setivõiduni.

Teises setis murdis Kanepi kohe alustuseks Jankovici servi, ent 2:1 eduseisul pidi ise päästma ühe murdepalli. Teist korda murdis Kanepi Jankovici pallingu eduseisuks 5:2. Järgmises geimis päästis Kanepi tänu heale servile kaks Jankovici murdepalli ning teisel katsel vormistas oma matšpalli võiduks.

Tund ja 10 minutit kestnud kohtumises tegi Kanepi neli ässa vastase ühe vastu, 28 "võidulööki" Jankovici 14 vastu, 13 lihtviga Jankovici 20 vastu. Üks otsustavamaid faktoreid oli tegutsemine teisel servil - Kanepi võitis teise servi punktidest 64, Jankovic vaid 28 protsenti.

Vanad tuttavad Kanepi ja Jankovic kohtusid omavahel juba seitsmendat korda, omavaheliste matšide seis on on nüüd 4:3 Kanepi kasuks. Suure slämmi turniiril oldi vastamisi kolmandat korda - 2010. aasta French Openil jäi peale Jankovic, sama aasta US Openil Kanepi.

Viimasel ajal heas hoos Jankovic asub WTA edetabelis 8., vigastustega kimpus Kanepi 41. kohal. Tänavune Wimbledoni turniir on Kanepile eriti tähtis, sest tal on kaitsta mulluse veerandfinaali punktid. Kaotus Jankovicile langetanuks Eesti esireketi edetabelis välja 70 parema hulgast.