"Oleme sel aastal siiamaani kogenud piisavalt palju negatiivset emotsiooni, on aeg ka midagi positiivset teha. Rally Estonia on õige koht, kus selle autoga väga kiiresti sõita. Igal juhul ootame seda pikisilmi," teatas Tänak, kelle sõiduvahendiks on nagu WRC2 sarjaski Ford Fiesta R5.

Tänak on Rally Estonial varem osalenud sõitjana vaid 2010. aastal, kuid samas on tal kaardilugejana kasutada mullu Georg Grossi kõrval võidutsenud Raigo Mõlder. "Kahjuks on see tõsi, et meil pole seal väga palju kogemusi olnud. Aga samas oleme seal korduvalt käinud. Tegu on Eesti kõige lahedamate teedega. Kui kõik läheb nii, nagu peab, oleme igal juhul konkurentsivõimelised. Võit tuleb Eestisse jätta. Usun, et kui palju sõitjaid on Eestist tipptasemel autoga sõitmas, tuleb eestlaste vahel kindlasti väga lahe võidusõit," lisas Tänak.


Vaata pressikonverentsi uuesti!


Tänak usub, et võimatu pole isegi eestlaste kolmikvõit: "Ei oleks mingi ime, kui nii juhtuks. Aga ei ole mõtet ka päris taevasse ronida. Kindlasti peame selle jaoks palju tööd teha. Samas paberi peal võiks meil väike eelis olla. Peame selle kõik ära kasutama ja kõvasti tööd tegema. Tahaks uskuda, et meil on vähemalt võimalus."

2014. aasta auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil ja see on lisaks FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapile FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.

Esmakordselt toimub Rally Estonia avamine Tartu Raekoja platsil ning ralli üheks tõmbenumbriks on kahtlemata teise päeva õhtul Toomemäel munakivide peal sõidetav linnakatse, millest toodetakse ka otsepilti.

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul astutakse tänavu edasi suur samm. "Euroopa autoralli meistrivõistluste etapi korraldamine on midagi sellist, millega astume sammu edasi mitmes valdkonnas. Nii on meie tänavuse ralli start ja finiš Tartus, Tartu kesklinnas sõidetakse reede õhtul publikukatse ja Tartus toimuvad ka ralliga seonduvalt kontserdid, kus astuvad üles Eesti meelelahutuse tipptegijad. Ralli hooldusala ja võistluskeskus on endiselt Otepääl ja katsed samuti Otepää ümbruses, seega saame öelda, et võidavad kõik piirkonnad. Heameel on, et tänavu stardib ka Ott Tänak, kes teeb konkurentsi kindlasti veel teravamaks. Kõike seda saame teha tänu meie headele koostööpartneritele ja toetajatele, kellega täna ka lepingud allkirjastasime. Eraldi tahaks veel rõhutada suurepärast koostööd Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, kes läbirääkimistel Eurosport Events'iga on saanud meie rallile Eurospordis parima meediakajastuse. Tartu linn on meie jaoks samuti väga hea koostööpartner," rääkis Aava pressikonverentsil.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tõnu Seili hinnangul on auto24 Rally Estonia tippsündmus, mille toimumisse on riik panustanud ka varasematel aastatel. "Oleme auto24 Rally Estonia meeskonnaga koostööd teinud ka varasematel aastatel. Me näeme selles sündmuses väga suurt potentsiaali ja kuna on tegu Eesti ühe tippvõistlusega, mis otsustas astuda suure sammu edasi, pidasime vajalikuks nende tegevust toetada, kuivõrd see tutvustab ka Eestit maailmas läbi Eurospordi poolt tehtud kokkuvõtete," selgitas Seil.

Eurosport Events esindaja, Jean-Baptiste Ley sõnul on FIA ERC sarja jaoks uue ralli lisandumine väga meeldiv. "Ma usun, et auto24 Rally Estonia lisab meie sarjale tugevalt lisaväärtust. Tegu on tugeva võistlusega ja nagu me eelmisel aastal nägime, ka hea korraldusega. Eurosport Events promootorina soovib toota auto24 Rally Estonialt palju head telepilti, seda võistluspäevade õhtutel Eurosport kanalil olevate kokkuvõtete tarbeks, mis jõuavad üle maailma," rääkis Ley.

FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sari on maailma vanim rallisari, 2014. aastal alustas see oma 62. hooaega. Alates eelmisest aastast on sarja promootor mainekas ettevõte Eurosport Events, mis muuhulgas on ka turismiautode MM-sarja promootor. FIA ja Eurosport Events sõlmisid sarja promootori lepingu kümneks aastaks. Kokku on aastal 2014 FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sarjas 11 etappi.