Karikavõidu võttis nii meeste kui naiste arvestuses Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi, kkelle meeskond kogus 171 ja naiskond 132 punkti. Teiseks tuli mõlemas arvestuses Audentese Spordiklubi, kelle punktisummad olid vastavalt 158 ja 105.

Eesti karikavõistlused olid mitmel alal ka 21.-22. juunil Tallinnas Kadrioru staadionil toimuvate Euroopa võistkodlike meistrivõistluste (VEM) otsustavaks katsevõistluseks.

Võistluste parima tulemuse tegi juba VEM koondisesse määratud Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), kes 100m jooksus sai kirja Eesti rekordi lähedase aja 11.44.

Reena Koll võitis naiste teivashüppe 4.15-ga. Kõrgus 4.25, mis märkinuks uut Eesti rekordit, ei alistunud.

Naiste kaugushüppes sai isikliku rekordiga 6.11 võidu Kristella Jurkatamm (Audentese SK). Meeste samal alal asus katsevõistlusi juhtima Henrik Kutberg (Audentese SK) tulemusega 7.49, kolme sentimeetri kaugusele jäi Mihkel Saks (Tallinna SS Kalev). Kolmas oli Rain Kask (EMÜ SK) tulemusega 7.27. Otsustav kaugushüppevõistlus peetakse 15. juunil Tartus Gustav Sule mälestusvõistlustel.

Meeste kuulitõukes kindlustas koondisekoha Kristo Galeta (KJS Sakala) võidutulemusega 18.26. Meeste vasaraheites kuulus VEM-i koht jagamisele kahe katsevõistluse – Heitjate SV II etapp (31.mai) ja Eesti karikavõistluste - jooksul parima tulemuse saavutajale. Karikavõistlustel võitis Martin Lehmets (KJS Sakala) tulemusega 64.20. Parim tulemus 66.95 jäi esimesest katsevõistlusest aga Mart Olmani (Audentese SK) nimele, kes pääseb ka VEM-ile.

Meeste kõrgushüppes sai põnevas konkurentisis katsevõistluse võidu Hendrik Lepik (Audentese SK) esimesel katsel ületatud kõrgusega 2.14. Tallinna SS Kalevi sportlased Karl Lumi ja Tanel Reismann ajasid 2.14 esimesel katsel maha ning viisid kaks järele jäänud katset kõrgusele 2.17, mida aga kumbki ei suutnud alistada. Naiste kõrgushüppes jagatakse koondisekoht 15. juunil G. Sule mälestusvõistlustel.

Meeste kolmikhüppes vormistas koondisekoha Igor Sjunin, kelle tulemuseks jäi 16.15. Naiste samal alal läks kaksikvõit Tartu SS Kalevi sportlastele. Võitis Marit Jukk tulemusega 12.34. Vaid viis sentimeetrit vähem sai kirja Liane Pintsaar. Nende vahel lepiti kokku, et koondisekoht jagatakse 15. juunil G. Sule mälestusvõistlustel.

Meeste 100 meetri jooksu võitis ja hõivas VEM koondisekoha Mart Muru (Audentese SK), kelle võidutulemuseks oli 10,74

Kõige tihedam ja kõrgetasemelisem võistlus koondisekohtadele toimub meeste odaviskes 15. juunil Gustav Sulel. Nimetatud võistluse järel kinnitab Eesti Kergejõustikuliidu juhatus lõpliku Võistkondlike Euroopa meistrivõistluste koondise.

Kõik Eesti karikavõistluse tulemused ja lõplikud punktiseisud leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.