Oma kogemused laovad lauale nii Zakaria Beglarišvili, Dmitri Skiperski kui Hidetoshi Wakui. Koostöös Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusega Meie Inimesed valminud artiklis peatutakse nii jalgpallil, perekonnal kui eestlastel.

Priskes intervjuus võetakse ette jalgpalliliidu peakohtunik ning UEFA kohtunike vaatleja Uno Tutk, kes räägib sära silmis oma nooruspõlvest, muusikaarmastusest ning õigusemõistja vahvast ametist. Enne suurturniiri algust ei jookse kindlasti mööda külgi alla uue suluseisureegli nüansid, mida Tutk usutluses lahti seletab.

Väga põhjalikult on uues Jalkas ettevõetud raha ning jalgpalli suhe. Kõvasti ajakirjaruumi jätkub FC Florale, kes tutvustab oma filosoofiat, mis peaks vähendama noorte jalgpallurite iga hinna eest välismaale püüdlemist.

Mängijaks luubi all on ajakirja ajaloos esmakordselt naine – Signy Aarna! Õrnema soo vutti jätkub veelgi, sest USA’s Maine’i Ülikoolis õppiv Liis Emajõe toob lugejateni oma ookeanitaguse eluolu. Oma sümboolse koosseisu on meisterdanud Karl-Eerik Luigend ning rõõmustamist jätkub kõigile kirjandussõpradele: Jalka avaldab unistusterohke MM-teemalise vutinovelli. Postritelt vaatavad vastu Albert Prosa, FC Sevilla, Koke ning Carlos Tevez.