Kodupubliku toel alustasid võõrustajad kindlamalt. Pärnakate kaugvisked ei läinud (kokku 19/2), samas keskpositsioonilt saadud korvid olid tasakaalus. Tahtmist jagus! Kaitses pingutati võrdselt ja suure tahtmisega. Kapten Norman Käbin surus pärast vaheltlõiget efektselt palli kahe käega korvi, seisuks 4:4. Esimese veerandaja võitis Riia VEF tulemusega 14:9. Teisel mänguveerandil sai KK Pärnu kaitse pidama, varieeriti formatsioonidega ja veerandaeg võideti 20:18.

Viik võideldi välja alles mängu viimase veerandaja esimestel minutitel (41:41). Heas hoos olid Norman Käbin ja Ivalo Pajumets (mõlemad 16 punkti), keda vajalikel momentidel toetas kogu võistkond. Otsustavatel ja suure pingega hetkedel suutsid eestlased tabada külmavereliselt vabavisked, mis viisid mängu lisaajale (Ivalo Pajumets, Robert Valge).

Lisaajal dikteeris mängu juba KK Pärnu, Sander Viilupi tabavatest keskpositsiooni ja lähiviskest suudeti hoida eduseisu lõpuni. Tormi Niits vormistas vabaviskest võidu 67:64.
Kiitust väärib kogu meeskond. Finaalturniiri resultatiivseim mängija oli Robert Valge, võistkonna parimaks tunnistati Norman Käbin, kes kogu hooaja arvestuses oli liiga parim resultatiivsete söötude andja.

Liiga võitjaks tuli U17 noormeeste hulgas Moskva oblasti Himki.