Kindlasti kerkib paljudel lugejatel huulile küsimus: "Kas Kriisa on esimene mängija, kes 40-selt meistriliiga finaalseerias väljakul käinud?" Tuleb välja, et mitte!

Kriisa ei saa esialgu rekordile lähedalegi. Kui ta suudaks ka kahe aasta pärast ehk 2016. aasta kevadel finaalseerias osaleda, alles siis ületaks ta Margus Metstaki rekordi (vaadeldud on taasiseseisvumise perioodi).

Hooajal 2002/2003 TTÜ/A.Le Coqi meeskonnas mänginud Metstak pidas 2003. aasta kevadel oma viimase meistriliiga finaalmängu vanuses 41 aastat, 10 kuud ja 24 päeva. TTÜ/A.Le Coq kaotas toona finaalseeria Tallinna Kalevile mängudega 2-4. Meistri selgitanud kohtumine peeti 10. mail Saku suurhallis. Metstak mängis kaasa 15 minutit, viskas 4 punkti ja hankis 7 lauapalli.

Huvitava faktina osales selles kohtumises ka Valmo Kriisa! Toona "poisikese ohtu" 28-aastane Kriisa oli Tallinna Kalevi ridades 22 punktiga üleplatsimees ja meistritiitli sepistaja.