Ühisgümnaasiumi pallurid jäid küll kiiresti 6:16 taha, kuid kogusid end seejärel ja võitsid poolaja 41:38. Kolmanda veerandi keskel oli Avo Mae hoolealuste eduseis kasvanud kuuele punktile, 51:45.

"Sakslased" (mitte segamini ajada Kadrioru Saksa Gümnaasiumiga) panid paremuse maksma alles mängu lõpuosas, viimase 15 minutiga tehti 34:10 spurt ja toodi koolile juba 16. korvpallifinaali võit.

Meeskonda juhendas seekord treeneriteduo Ülo Kurig ja Howard Frier. Endine BC Kalev/Cramo tagamängija Frier on tegutsenud võitjate meeskonnaga kaks viimast aastat, andes neile kolm korda nädalas enne koolipäeva algust trenne.

Tegu on iga-aastase Eesti koolispordi suursündmusega, kus mõlema osapoole õpilastel on finaalipäeval lühendatud koolipäev, et kõik oma koolile Kalevi spordihalli kaasa saaks tulla elama. Audentese Spordigümnaasium turniiril ei osale.

Võiduka meeskonna koosseis: Igor Arendaš (12b), Erik Erma (12c), Marcus Moosar (11a), Hendrik Erik Heinla (11c), Kristo Murd (11c), Kert Kaspar Tammaru (11c), Alex Talisainen (11c), Taavet Palmiste (10b), Julius Pärtel Pluss (10b), Markkus Lauri Lindmann (10b).