Canucks oli Chris Higginsi esimese ning Henrik Sedini ja Ryan Kesleri teise kolmandiku väravatest 3:0 eduseisus, kuid kolmanda perioodi teisel minutil hakkas järsku juhtuma: Josh Bailey, Ryan Strome, Calvin De Haan ja Frans Nielsen viisid Islandersi 4:3 ette, Vancouver jõudis Christopher Tanevi tabamusest 4:4 viigini, kuid viimase kümne minuti jooksul tulistasid Matt Martin, Anders Lee ja Cal Cluttenbruck veel kolm väravat.

Canucksile oli see 12. kaotus 14 mängu jooksul. Ühtlasi tähendas see NHL-i kõigi aegade ühe kolmandiku jooksul löödud väravate rekordi kordamist. Seitse väravat lõi Islanders ühe perioodiga ka 1978. aastal Rangersile, viimati nähti sarnast tükki 1986. aastal Edmonton Oilersi esituses.