Soomlased läksid kohtumist 27. minutil juhtima, kui Sami Vataneni pika söödu realiseeris täpse viskega Olli Jokinen.

Rootslased suutsid viigistada vaid viis minutit hiljem, kui täpne oli Loui Eriksson. Ka viigiväravast võiduväravani kulus rootslastel viis minutit - arvulise ülekaalu realiseeris 37. minutil Erik Karlossin.

Soome on läbi aegade võitnud viis olümpiamedalit (hõbedad 1988 ja 2006, pronksid 1994, 1998 ja 2010). Torinos jäädi finaalis alla just rootslastele tulemusega 2:3.

Rootsil on seevastu ette näidata tervelt kaheksa olümpiamedalit, millest kaks on kuldsed, kas hõbedased ja neli pronksikarva. Lisaks Torinole võidutseti ka 1994. aastal Lillehammeris.

Teises poolfinaalis kohtuvad kell 19.00 USA ja Kanada. Pronksimäng peetakse homme kell 17.00, finaal peetakse pühapäeval kell 14.00.

Rootsi 2:1 Soome
(0-0, 2-1, 0-0)

26.17 0-1 O Jokinen (Vatanen)

31.39 1-1 Eriksson (Ericsson, Bäckström)

36.26 2-1 Karlsson (Steen, D Sedin) arvuline ülekaal

Karistused: SWE 5x2, FIN 2x2 min