USA asus Meghan Duggani ja Alex Carpenteri väravatest 2:0 juhtima ning kolmanda kolmandiku lõpus tundus, et ameeriklannad jõuavad 16-aastase vaheaja järel taas olümpiakullani. Kanada ei olnud aga kaotusega leppinud ning Brianne Jenner tõi tiitlikaitsjad mängu tagasi, visates kolm ja pool minutit enne normaalaja lõppu seisuks 1:2.

Lõpuminutil, kui kanadalannad olid väravavahi vahetanud kuuenda väljakumängija vastu, tõusis nende kangelaseks Marie-Philip Poulin, kes viskas 55 sekundit enne lõpuvilet päästva 2:2 viigivärava. Enne seda oli ameeriklannadel hiilgav võimalus kolmanda värava viskamiseks, ent tühja värava suunas saadetud litter leidis värava asemel posti!

Poulin kordas oma kangelastegu lisaajal, kui viskas üheksanda minuti alguses arvulisest ülekaalust Kanada 3:2 võiduvärava. Kanada naiskond on nüüd olümpiakulla võitnud juba neli olümpiat järjest.