Meeste teivashüppes võitis oodatult lätlane Arens, kes ületas 5.15. Teise koha sai Veiko Kriisk täpselt viie meetriga. Eelmisel suvel 5.11 hüpanud ning end Eesti kõigi aegade edetabelis esikümnesse murdnud Veiko Aunapuu sarnaselt mitmevõistlejale Kaarel Jõevälile tulemust kirja ei saanud.

Lembi Vaher oli 3.90-ga parim naiste seas. Eesti rekordinaise Reena Kolli puudumisel pakkus Vaherile tugevat konkurentsi lõunanaaber, Läti rekordimehe Aleksandr Obižajevi tütar Krista Obižajeva, kes ületas samuti 3.90. Tõsi, 17-aastane Obižajeva, kes hoiab eelmisest aastast enda nimel ka Läti rekordit (4.20), võistles naisjuuniorite seas ning sai seega sarnaselt Vaherile kaela kuldse medali.

Mullune juuniorite vanuseklassi teivashüppe Euroopa meister Eirik Greibrokk Dolve oma põhialal kaasa ei teinud, küll aga sai Tallinnas treeninglaagris viibiv norralane kuuenda koha juuniorite vanuseklassi kuulitõukes, kus tema tulemus oli 13.08.

Kaks alavõitu sai seekordsel võistlusel Dolve kaasmaalane, 12-aastane Pal Haugen Lillefosse, kes oli parim nii C-klassi teivashüppes (3.40) kui ka 60 m tõkkejooksus (9,19). Muide, tegu on kuni 11-aastaste teivashüppe Euroopa rekordit enda nimel hoidva noormehega.

Hans-Christian Hausenberg võttis A-klassis võidu suisa kolmel alal. Teivashüppes oli ta parim 4.25-ga, tõkkesprindis 8.38-ga (rekord) ja 150 m jooksus 17,51-ga. Kuulitõukes sai 15-aastane mitmevõistleja kolmanda koha tulemusega 13.97 (rekord).

Olgu mainitud, et laupäeval Valgas toimunud võistlustel tõukas Hausenberg uueks rekordiks 13.98 ning parandas suisa 30 sajandikuga eelmist tippmarki 60 m tõkkejooksus, kus võidutses ajaga 8,08. Eesti A-klassi rekord kuulub samal alal Taavet Richterile (8,00).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid