Hea on tõdeda, et enamus tiitlivõistlustel medali võitnud sportlastest kasutasid Eestis valmistatud paate ja Eestis valmistatud võistlusvinte.

Kokku osalesid Eesti sportlased 22 tiitlivõistlusel/etapil, võideti 17 eri värvi medalit.

Rasmus Haugasmägi klassis OSY-400 ja Paul Zujenkov noorteklassis GT-15 tõid Eestisse maailmameistritiitlid.

Jüri Jõul jun. tegi ajalugu ja tuli esimese eestlasena ühel hooajal kahekordseks maailmameistriks. Klassis GT-30 individuaalselt ja Endurance Pneumatic kestvussõidus meeskondlikult. Lisaks klassi GT-30 euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

Euroopa meistritiitleid võideti sellel hooajal kaks, ühe võitis klassis OSY-400 Sten Kalder ja teise Ott Joala klassis S-550.

Aasta üllataja oli Marek Peeba, kes suutis võita klassi F-125 Euroopa meistrivõistluste kaks viimast etappi ning kokkuvõttes saavutas hõbemedali.

Kuuel EM-i ja MM-i etapil jõuti autasustamispjedestaalile.

Eestis viidi läbi 3-etapiline Eesti MV sari, kus tegi headmeelt juuniorite rohke osavõtt. Kokku osales juuniorite klassides 23 noort võidusõitjat.

Klubidest oli edukaim Tartu Kalevi Veemotoklubi, kus sportlased treener Üllar Põvvati eestvedamisel tõid võistlustelt kokku 3 maailmameistritiitlit, ühe euroopa meistritiitli ja kuus erinevat värvi medalit tiitlivõistlustelt.

Hooaja 2013 parimad on:

Aasta sportlane: Jüri Jõul jun.

Aasta noorsportlane: Paul Zujenkov

Aasta treener:  Üllar Põvvat

Aasta noortetreener: Aivar Kommisaar

Aasta veemotoklubi: Tartu Kalevi Veemotoklubi

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid