Päeva põhidistants koosnes 6 km ja 3 km pikkustest jooksuetappidest, mille vahele mahtus 21 km rattasõitu. Põneva stsenaariumiga võistlusel andisid tooni ennekõike kolm meest – lätlane Andrejs Dmitrijev, valgevenelane Nikita Šakovski ning meie oma mees Hans Korman. Kahe esimese vahetusega ülejäänud konkurendid maha raputanud liiderkolmik tegi omavahel asjad klaariks alles viimase 3 kilomeetriga.

Ainukesena suutis 3 km pikkuse jooksuosa alla 10 minuti läbida lõunanaabrist lätlane Dmitrijev, kes vahetult enne lõppu tegi otsustava äramineku just Kormani ees. Nii läkski Jõulumäe duatloni võit Lätimaale lõppajaga 1:05.53. Napilt, aga kindlalt, kaotas talle Korman, olles ajaga 1:05.58 teine. Kolmandana finišeerinud Šakovskil lõppes jaks juba viimase jooksuetapi algusfaasis, ent vaatamata nõrgemale jooksuajale suutis ta siiski kolmandat kohta hoida.

Naiste arvestuses ei leidunud seekord Baltimaades vastast eestlannale Kaidi Kiviojale, kes vaid nädala jagu varem käis Hispaanias Alicantes ITU triatlonietapil maailma eliitseltskonnaga jõudu katsumas. Kivioja oli parim nii ratta- kui jooksuetappidel, finišeerides kindla võitjana ajaga 1:13.07. Teiseks tuli valgevenelanna Kristina Rulkevitš ning kolmandaks A-klassi arvestuses startinud Laura Kallas.

Noorte ja harrastajate distantsil (3km jooksu + 10,5km rattasõitu + 1,5km jooksu) pidasid esikoha nimel vihase lahingu valgevenelane Denis Dudko ja lätlane Savelijs Suharzevskis. Finišis jäi kahte kanget lahutama kõigest 1,3 sekundit, seda valgevenelase kasuks. Eestlastest oli parim kolmandana lõpetanud Rauno Variku. Neidude arvestuses läks võit Leedusse, Fausta Rimkyte´le.

Harrastajate distantsilt tasub eraldi ära märkida 13-aastane Kaarel Trepp, kes lõpetas võistluse kiiduväärt seitsmenda kohaga, olles vaid napid kaks tundi varem osutunud võidumeheks lastedistantsil (1,5km jooksu + 3,5km rattasõitu + 0,5km jooksu). Lastedistantsi tüdrukute parimaks osutus Leedu tulevikulootus Evelina Tomkeviciyte.